» «З якого ви міста? Ким працює ваша дружина?», – запитання членів комісії до кандидатів на посади в теруправління ДБР

01 липень 2022, П'ятниця, 13:53

«З якого ви міста? Ким працює ваша дружина?», – запитання членів комісії до кандидатів на посади в теруправління ДБР

1 Серпня 2019г.
0
1

Надія Люта, для Резонансу

Поки всі зайняті обговоренням кількості кримінальних проваджень стосовно Петра Порошенка у ДБР, саме ДБР тихенько проводить конкурс на посади в теруправління. Зокрема, і на посади слідчих. Якщо раніше конкурс критикували за відповіді переможців, які свідчили про їх низький рівень підготовки, то цього разу шокує саме рівень комісії, бо слідчих обирає комісія, більшість членів якої взагалі далекі від слідства.

Це: Ірина Юрчук – працівник Управління кадрової роботи ДБР,

Тамара Березюк – працівник Управління відділу режимно-секретної роботи ДБР,

Катерина Грищенко, радник Директора ДБР,

Артем Бугаєць, керівник Управління з розслідування військових злочинів ДБР (єдиний представник слідчих підрозділів),

Тарас Бойко (представник громадськості за згодою).

Як показало голосування, проведене напередодні, щоб стати переможцем, достатньо щоб за учасника проголосували троє членів конкурсної комісії. Зазвичай, переможців обирають Юрчук, Березюк, Грищенко. Саме вони представляють у комісії Директора ДБР Романа Трубу і голосують за потрібних кандидатів. Як це відбувається добре видно на прикладі співбесіди на посаду начальника Відділу з розслідування військових злочинів теруправління ДБР у Полтаві. Ось повністю співбесіда переможця на посаду Цимбалюка Олександра Вікторовича:

У цій співбесіді найбільше дивують запитання від членів комісії Березюк та Юрчук.

Тамара Березюк: Проживаєте в місті Харкові?

Олександр Цимбалюк: В місті Харкові з родиною.

Тамара Березюк: Дружина де працює?

Олександр Цимбалюк: Юрист на підприємстві. В юридичній академії познайомились. За фахом вона юрист, на фірмі работает.

Ірина Юрчук: А чим фірма займається?

Олександр Цимбалюк: Реалізує продукти пітанія.

Як ці запитання допоможуть визначити фаховість кандидата, зрозуміти важко. Але більше запитань у членів комісії немає.

І не дивно, бо жодна з цих трьох пані не має жодного відношення до слідства, тому вони просто не розуміють про що треба запитати майбутнього керівника слідчого відділу!

А запитати ж про щось потрібно, бо саме під час співбесіди члени комісії мають остаточно визначитись з переможцем, перевіривши його фаховість, ставлячи свої запитання.

І от, найцікавіший момент – голосування! Після таких фахових запитань лише три члени комісії (Юрчук, Березюк та Грищенко) голосують за Цимбалюка Олександра Вікторовича, першого заступника Дергачівського прокурора. Ось момент голосування:

Не голосує за нього Артем Бугаєць та Тарас Бойко. Але на результат голосування їх думка жодним чином не вплинула, бо троє голосів «за» - це більшість. Кандидат стає переможцем конкурсу і очолить Відділ з розслідування військових злочинів у теруправління ДБР у Полтаві, що поширює діяльність на Дніпропетровську, Полтавську, Сумську, Харківську області.

Переможець Олександр Цимбалюк останні кілька років працює першим заступником керівника Дергачівської місцевої прокуратури. Під час співбесіди чесно зізнався, що претендує саме на цю посаду, бо є вакансія.

Розслідуванням саме військових злочинів ніколи не займався, але переконаний, що впорається.

Зазначимо, що комісія саме у такому складі зараз обирає слідчих до усіх територіальних управлінь ДБР. Очевидно, що до її складу мали б увійти люди, що здатні ставити претендентам фахові запитання, а не вести з ними світські бесіди на кшталт «з якого ви міста?» чи «де працює дружина?».

Втім, очевидно, що саме такий підхід до відбору претендентів цілком влаштовує Директора ДБР Романа Трубу, який затвердив саме такий склад конкурсної комісії.

КЕРІВНИК УПРАВЛІННЯ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ДБР ЗАДОКУМЕНТУВАВ КОРУПЦІЮ ТРУБИ

АПД від Резонансу: