» За фактами нападів на телевізійників у Києві розпочато два кримінальні провадження

07 грудень 2022, Середа, 13:10

За фактами нападів на телевізійників у Києві розпочато два кримінальні провадження

2 Квітня 2020г.
0
91445920_3299006730110666_8049806213593956352_n

За фактом нападів на знімальні групи телеканалів, що сталися 2 квітня на території столичного Гідропарку, розпочато два кримінальні провадження. Про це інформує Резонанс 2 квітня із посиланням на пресслужбу прокуратури Києва.

Попередньо встановлено, що знімальні групи двох телеканалів зазнали нападів під час підготовки репортажів про результати інспектування столичних парків та спортивних майданчиків, зокрема, щодо дотримання киянами заборон на їх відвідування під час карантину.

Так, один з чоловіків, який перебував на спортивному майданчику на території Гідропарку, обурився на зауваження журналістів про те, що він порушує карантин, напав на першу знімальну групу та пошкодив їхню техніку.

Через деякий час на вказаний спортмайданчик приїхали журналісти з іншого телеканалу та почали зйомку аналогічного репортажу. У ході зйомки інший невідомий чоловік здійснив напад на другу знімальну групу, застосував фізичну силу відносно журналістки та пошкодив знімальну техніку.

Загалом внаслідок сутичок тілесні ушкодження отримали двоє журналістів та оператор. Постраждалі представники ЗМІ звернулися з відповідною заявою до поліції, а також повідомили прикмети нападників, яких вже шукають.

За фактами інцидентів розпочато два кримінальні провадження. Перше - за ч. 1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. Друге - за ч. 1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 2 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України.

- Сподіваємося, що оперативна реакція прокуратури м.Києва, яка розпочала одразу два кримінальні провадження щодо інциденту в столичному Гідропарку, так само оперативно перетвориться на ефективні слідчі дії та на обвинувальний висновок і винні сядуть на лаву підсудних, - сказав у коментарі Резонансу голова Незалежної медіа-профспілки України Сергій Штурхецький.

Водночас він заклив медійників "не наражати себе на зайву небезпеку, берегти себе, своїх колег".

Штурхецький також наголосив: "У час карантинних заходів у суспільстві зростає агресія. Так вже склалося, що журналісти «винні у всьому»: нас звинувачували і в тому, що війна, і в тому, що вірус. Тож, на жаль, завжди знайдеться хтось, хто захоче помститися за свої проблеми чи суспільні негаразди саме на журналістах. Чи продумали журналісти свою безпеку під час зйомок цього репортажу? Чи їх роботодавець зробив усе, щоб убезпечити журналістів, наприклад, надав охорону, провів інструктаж тощо? У мене поки що немає на це відповіді".

ТЕТЯНУ ЧОРНОВОЛ ДБР ЗАПІДОЗРИЛО У ПЕРЕШКОДЖАННІ РОБОТІ ЖУРНАЛІСТА (ОНОВЛЕНО)