27 вересень 2023, Середа, 08:56

За хабар у 2800 грн посадовець сплатив штраф 25,5 тис грн.

6 Травня 2019г.
Дарниця1

Верховинський районний суд Івано-Франківської обл.. суд затвердив угоду між прокуратурою та начальником відділу опрацювання заяв та прийняття рішень управління соціального захисту населення Верховинської РДА Романом Чуруком, який вимагав хабарі за оформлення соціальної допомоги.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на видання Наші гроші. До посадовця у липні 2018 р. звернулася жителька села Буковець з питанням про отримання державної допомоги.

Р.Чурук повідомив заявниці, що вплине на начальника управління щодо призначення допомоги, за що необхідно надати йому хабар в розмірі місячної допомоги. Після отримання допомоги у січні цього року жінка передала чиновнику суму, про яку домовлялися. Вона склала 1200 грн.

Також жінка звернулася в управління щодо оформлення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. За оформлення цієї допомоги Р.Чурук так само запропонував хабар.

12 березня цього року жінка передала чиновнику 1600 грн (розмір місячної суми допомоги) у його кабінеті. Після цього посадовця затримали.

В подальшому Івано-Франківський міський суд обрав Р.Чуруку міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту та відсторонив від посади.

Правоохоронці відкрили провадження за ч.3 ст.368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, за що винний карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Однак до суду прокуратура передала провадження за ч.2 ст. 369-2 КК України – зловживання впливом, за що передбачена відповідальність у вигляді штрафу.

Суд 22 квітня затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим, згідно з якою Р.Чурук визнав вину та погодився заплатити 25,5 тис грн. штрафу.

Суд не заборонив Р.Чуруку обіймати посади в органах влади. Поки що він відсторонений від посади до 12 травня. Тобто, після того, як заплатить штраф, посадовець може повернутися на роботу.