» За майже рік роботи ВАКС ухвалив 13 обвинувальних вироків та один виправдувальний

23 сентябрь 2020, Среда, 05:05

За майже рік роботи ВАКС ухвалив 13 обвинувальних вироків та один виправдувальний

5 августа 2020г.
b01aa61-vaks690

За майже рік роботи Вищий антикорупційний суд (ВАСК) ухвалив 13 обвинувальних вироків, і нині на розгляді суду перебувають 172 кримінальних провадження, повідомила голова ВАКС Олена Танасевич.

Про це повідомляє Резонанс 5 серпня із посиланням на Interfax-Україна.

"Наразі на розгляді по суті пред'явленого обвинувачення у Вищому антикорупційному суді перебувають 172 кримінальних провадження. За абсолютною більшістю цих проваджень суд перебуває на стадії дослідження доказів. За період із 5 вересня 2019 року до нині суд ухвалив 14 вироків: 13 обвинувальних (сім із них - на підставі угод про визнання провини) й один - виправдувальний", - розповіла Танасевич в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Говорячи про рівень довіри суспільства до суду, Танасевич зазначила, що він "безпосередньо залежить від рівня професіоналізму суддів, від справедливості й обґрунтованості їхніх рішень, від скромності й стриманості суддів у побуті, від культури спілкування не тільки в залі судових засідань, а й в повсякденному житті".

"Бути суддею - це висока честь, це стиль життя й образ мислення", - висловила переконання голова ВАКС.

Водночас вона додала: "На жаль, в українських реаліях можна спостерігати акції цілеспрямованої дискредитації конкретних суддів і судової влади загалом, або чути публічну критику, а іноді відверту брехню і навіть лайливі слова в медіа-просторі або соціальних мережах".

За словами Танасевич, для того щоб сформувати довіру до діяльності ВАКС, було створено відділ комунікацій, обрано суддів-спікерів, оперативно подається інформація про розгляд справ і проводяться онлайн-трансляції засідань.

"Ця масштабна система заходів, насправді, є вимушеним кроком. Але вона дає змогу суду висвітлювати свою діяльність самостійно і протистояти спотворенню інформації. Сподіваюся, що це дозволить помірним громадянам сформувати об'єктивну думку про діяльність суду і сприятиме збереженню довіри суспільства", - підсумувала голова ВАКС.

ВАКС ОБРАВ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД НЕ ГОЛОВІ ДСА, А СОБІ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.