» За пасажирами літака, що сів у Кишиневі замість Києва, прибули автобуси

27 травень 2022, П'ятниця, 00:41

За пасажирами літака, що сів у Кишиневі замість Києва, прибули автобуси

13 Лютого 2022г.


КИЇВ. 13 лютого. Резонанс. Пасажирів рейсу, що прямував з португальської Мадейри до Києва, та здійснив посадку у Молдові через заборону власника борту на польоти в Україну, в найближчу години мають забрати автобуси. Про ситуацію Резонанс розповів речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Цитата

«Для пасажирів організовано харчування. Зараз готується доправлення українців до Києва наземним транспортом. Для цього до Кишенева вже прибути чотири автобуси. Впродовж години вони вирушать до України», - повідомив Ніколенко.
Речник МЗС запевнив, що міністерство та посольство України в Молдові тримають ситуацію на особливому контролі, а пасажирам надається консульська допомога.

Літак авіакомпанії SkyUp із бортовим номером UR-SQO, що виконував рейс PQ0902 за маршрутом Фуншал (Мадейра, Португалія) — Бориспіль (Україна), був вимушений здійснити посадку в Кишиневі (Республіка Молдова). Про це повідомляли пасажири рейса.

Як пояснили в SkyUp, сталося це через вимоги власника літака.

“12 лютого 2022 року лізингодавець — резидент Ірландії — повідомив авіакомпанію про негайну заборону на вліт літака UR-SQO в повітряний простір України. Попри всі зусилля авіакомпанії та готовність державних структур України звернутись до лізингодавця, власник літака надав категоричну відмову в той час, коли повітряне судно вже виконувало рейс до Києва”, — повідомив авіаперевізник.

Авіакомпанія SkyUp запевняє, що всі 175 пасажирів літака, які опинилися в аеропорту Кишиніва забезпечені харчуванням та незабаром повернуться в Україну.