» За підробку COVID-сертифікату дали реальний термін: чоловіка ув’язнили на два роки

07 лютий 2023, Вівторок, 19:46

За підробку COVID-сертифікату дали реальний термін: чоловіка ув’язнили на два роки

9 Грудня 2021г.


КИЇВ. 9 грудня. Резонанс. У Кривому Розі на Дніпропетровщині чоловіка на два роки ув’язнили за підробку COVID-сертифікату. Про це повідомили у поліції Дніпропетровської області, пише Резонанс.

Деталі

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що на початку листопада 2021 року біля одного із ринків у Покровському районі міста Кривого Рогу обвинувачений у малознайомого чоловіка придбав печатки лікаря та лікарні однієї із областей України, а також флеш-носій із готовими бланками міжнародного свідоцтва про вакцинацію.

У подальшому, за даними правохоронців, роздрукувавши на принтері бланк міжнародного свідоцтва про вакцинацію та залишаючи на ньому несправжні відтиски печаток, чоловік у вказаний спосіб підробив офіційний документ про вакцинацію. Після чого на сайті оголошень зловмисник розмістив оголошення про продаж міжнародних свідоцтв про вакцинацію за 1200 гривень.

"Вироком Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 2 роки та 1 місяць", - зазначили у поліції.

Доповнення

За даними поліції, вже відкрито понад тисячу кримінальних проваджень щодо COVID-сертифікатів, понад 90% з цих проваджень стосуються підробки документів.

До прикладу, нещодавно на Львівщині правоохоронці викрили підпільну типографію, що займалася підробкою COVID-сертифікатів для заробітчан.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський звернувся до українців, закликавши не використовувати підробки та повідомляти про правопорушення до кіберполіції або ж за номером 102.