» За позовом прокуратури Києва заборонено будівництва біля музею Пирогово (документ)

10 грудень 2022, Субота, 12:09

За позовом прокуратури Києва заборонено будівництва біля музею Пирогово (документ)

2 Червня 2020г.
77

Господарський суд міста Києва за заявою столичної прокуратури заборонив будівництво житлового комплексу на земельній ділянці в зоні охоронюваного ландшафту в районі Національного музею народної архітектури та побуту України.

Про це повідомляє Резонанс 2 червня із посиланням на прес-службу прокуратури міста Києва.

- Заяву першого заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради про вжиття заходів забезпечення позову задовольнити, - йдеться в ухвалі столичного Госпсуду. - Заборонити Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю Агрокомбінат «Хотівський» та будь-яким іншим особам вчиняти будь-які дії щодо проведення підготовчих (у тому числі, видалення зелених насаджень), будівельних та вишукувальних робіт на земельній ділянці площею 16,0136 га (кадастровий номер 8000000000:79:107:0002), що розташована по вул. Академіка Заболотного у місті Києві.

Дана ухвала про вжиття заходів забезпечення позову набирає законної сили з 28 травня 2020 та може бути оскаржена.

ЗМІ пов‘язують ТОВ «Агрокомбінат «Хотівський» із колишнім народним депутатом від Партії регіонів Василем Хмельницьким та його партнером ексдепутатом Київради Андрієм Івановим.

Як нагадали у прокуратура міста Києва, раніше було пред’явило позов про скасування права оренди приватного товариства на комунальну земельну ділянку площею 16 га вартістю 274 млн грн, яка знаходяться в зоні охоронюваного ландшафту в районі Національного музею народної архітектури та побуту України (музей Пирогово).

Разом з тим, вказане товариство, отримавши містобудівні умови та обмеження для житлової забудови цієї земельної ділянки, розпочало підготовчі роботи.

Розгляд позову прокуратури щодо цієї ділянки наразі триває.