» За приховування злочину в інтересах екснардепа Лозінського судитимуть екскерівника прокуратури Київщини

12 серпень 2022, П'ятниця, 00:36

За приховування злочину в інтересах екснардепа Лозінського судитимуть екскерівника прокуратури Київщини

2 Березня 2021г.
Loza

Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора скеровано до суду  обвинувальний акт стосовно одного з колишніх керівників прокуратури Київської області. Його обвинувачують в організації несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи, службового підроблення, приховуванні злочину, а також завідомо неправдивому повідомленні про вчинення кримінального правопорушення (ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 361, ч. 3, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 366; ч. 1 ст. 396; ч. 2 ст. 383 КК України).

Про це пише Резонанс 2 березня із посиланням на Офіс Генерального прокурора України.

Згідно з обвинувальним актом, прокурори умисно вчасно не оскаржили ухвалу суду про умовно-дострокове звільнення колишнього народного депутата України, засудженого за умисне вбивство, від відбування покарання у зв’язку із станом здоров’я.

Із джерел у Печерському райсуді Києва Резонансу стало відомо, що йдеться про справу екснардепа Віктора Лозінського.

За офіційними даними, екскерівник прокуратури Київської області, задля уникнення відповідальності та приховування протиправних дій своїх підлеглих, які вони скоїли в інтересах екснардепа, організував складання та видачу неправдивої апеляційної скарги на цю ухвалу суду. Для реєстрації апеляційної скарги у нібито встановлений законом строк він також організував несанкціоноване внесення до автоматизованої системи обліку роботи органів прокуратури неправдивих відомостей.

Згодом, з метою приховування вказаних кримінальних правопорушень підлеглими, посадовець здійснив завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення. Зокрема, документально створено видимість, що злочин скоїли не підлеглі прокурори, а працівники виправної колонії, які нібито незаконно випустили нардепа із закладу, де він відбував покарання.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.

ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СУДЬИ: КАК ЭТО РАБОТАЕТ В ИСПАНИИ

Нагадаємо,  торік Дніпровський районний суд Києва зняв судимість з екс-депутата Верховної Ради Віктора Лозінського, засудженого у 2011 р. за вбивство з особливою жорстокістю. Відповідну ухвалу суду від 6 травня 2019 р. оприлюднено у реєстрі судових рішень

За даними судового засідання, В.Лозінський звернувся до суду із заявою, в якій просив зняти з нього судимість, вказавши, що "має право на дострокове зняття судимості, оскільки положення ч.2 ст.91 КК України (Зняття судимості до закінчення строків не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні злочини - ред.), які погіршують його становище, на нього не розповсюджуються, оскільки не мають зворотної дії в часі.

Київська місцева прокуратура №4 оскаржила в Київському апеляційному суді рішення Дніпровського райсуду щодо дострокового зняття судимості з колишнього депутата Верховної Ради Віктора Лозінського, засудженого за причетність до вбивства жителя Кіровоградської області Валерія Олійника.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram