Олеся Мирошниченко, Резонанс
Сьогодні сайт Генеральної прокурори повідомив про призначення заступником Юрія Луценка - Анжели Стрижевської. До цього вона очолювала управління реформ і забезпечення якості роботи ГПУ, і саме цим напрямком вона опікуватиметься і далі.
Як пояснили Резонансу у Генпрокуратурі, аноноване призначення на цю посаду захисника родини Георгія Гонгадзе - Валентини Теличенко не відбулось, оскільки "вона відмовилась через конфлікт інтересів".
Ми вже писали про проблеми із спецперевіркою СБУ, що виникли у попереднього кандидата на цю посаду.
Про "заступника Генпрокурора-привида" нещодавно згадав у соцмережі і Віталій Касько: "30 травня цього року новий Генпрокурор Юрій Луценко представив всій країні свого заступника Валентину Теліченко, на яку було покладено важкий тягар проведення болісних реформ у прокуратурі.
У своїх численних інтерв’ю у ЗМІ в якості «заступника Генерального прокурора з реформ» пані Теліченко прямо заявила, що «…буде очищення, і сотні прокурорів втратять свої посвідчення, втратять свої посади. … буде проведено такі конкурси на заміщення цих новоутворених вакансій, які дозволять принести нову кров, нових людей, порядних і фахівців…» Прокурори старої гвардії зачаїли дихання в очікуванні біди.
Але...
Як з’ясувалося, за довгі півтора місяці пані Теліченко на посаду заступника Генерального прокурора досі не призначена, а що мав на увазі цим своїм жартом Генпрокурор – загадка.
До речі, у Вікіпедії пані Теліченко значиться заступником Генпрокурора. Проте, не здивуюся, якщо прокурору - привиду вже підшукали заміну".
Про Анжелу Стрижевську є чимало інформації. 2005-ого як суддя Печерського райсуду Києва вона кілька разів продовжувала термін утримання під вартою для регіонала Бориса Колесникова.
2006-ого в неї виник конфлікт і з ГПУ під час розгляду резонансної справи про загадкову смерть екс-глави МВС Юрія Кравченка:
«10 лютого 2006 року, задовго до гучної заяви Медведька (на той час Генпрокурор України - "Резонанс") про поновлення слідства, суддя Печерського суду Анжела Анатоліївна Стрижевська, розглянувши матеріали кримінальної справи й вислухавши сторони, ухвалила рішення: скаргу потерпілої Кравченко Тетяни Петрівни на постанову слідчого Війтовича задовольнити, постанову про закриття кримінальної справи - скасувати, а кримінальну справу № 47-642 направити Генеральному прокуророві України ДЛЯ ПОНОВЛЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У КРИМІНАЛЬНІЙ СПРАВІ. Тобто, аж ніяк не Генпрокуратура, за своєю доборю волею, ухвалила рішення щодо поновлення слідства. Вона зробила це за рішенням суду, і, як ми побачимо пізніше, зробила досить-таки неохоче. Варто зазначити, що для ГПУ це судове рішення було досить болісним.
По-перше, тому що хвацько закриту справу тепер довелося порушувати знову, що обіцяє великі несподіванки в майбутньому.
По-друге, тому що це рішення винесла саме Анжела Стрижевська, яку ГПУ ненавидить за небажання виконувати прокурорські замовлення й прикривати недолугість слідчих. А у справі за фактом смерті Юрія Кравченка й те, і інше присутнє в надлишку".
Влітку того ж 2006-ого Генпрокуратура навіть порушила кримінальну справу проти цієї судді Печерського суду. Їй закидали, що "30 червня вона фактично зупинила провадження кримінальної справи, в якій фігурували колишній керівник СБУ Олександр Турчинов та його заступник Андрій Кожем'якін. Яких підозрювали у причетності до знищення матеріалів слідства щодо російського бізнесмена Семена Могилевича. У Генпрокуратурі вважають, що визнавши дії прокуратури неправомірними, суддя Стрижевська перевищила свої повноваження".
У свою чергу представник Олександра Турчинова та Андрія Кожем'якіна наполягав, що суд закрив кримінальну справу цілком законно. Спеціальну заяву з цього приводу зробив БЮТ, де назвав порушення кримінальної справи проти судді Анжели Стрижевської "нахабним тиском ГПУ на судову гілку влади".
Незабаром Апеляційний суд міста Києва скасував постанову Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи. Після чого на той час керівник юридичного департаменту БЮТ, народний депутат Андрій Портнов навіть запропонував притягти за фальсифікацію справи на той час заступника Генерального прокурора України Віктора Шокіна.
Анжелу Стрижевську від імені фракції БЮТ висунули кандидатом на посаду судді Конституційного Суду України.
Замість КСУ 2006-ого її призначили суддею Апеляційного суду Києва. Там вона пропрацювала до серпня 2010, до президентського указу про звільнення "у зв'язку з закінченням терміну призначення на посаду".
Поза судовою системою Анжела Стрижевська стала помічником народного депутата від БЮТ Григорія Омельченко.
У липні 2011 року у авторській статті для «УП» вона публічно заявила «про певну тенденційність та упередженість суду» на прикладах справ Тимошенко-Луценко.
Також вона була консультантом судової палату з кримінальних справ Верховного суду України.
АПД: "Я не бачила її майже 23 роки, але є люди яких пам'ятаєш все життя... Анжела Стрижевська...молода, тендітна, але великий профі, сильна духом і розумна викладачка кримінального права в університеті Шевченка. Дуже поважаю і вірю, що такі люди не змінюються! Радію її успіхам і бажаю сил і здоров'я на новій ниві життя!" - написала у Facebook Ірина Ніжинська, кандидат на посаду керівника Державного бюро розслідувань України.