» За втечу з гауптвахти засудженого Богунський райсуд Житомира покарав військових посадових осіб

10 грудень 2022, Субота, 11:12

За втечу з гауптвахти засудженого Богунський райсуд Житомира покарав військових посадових осіб

23 Липня 2018г.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У військовій прокуратурі Центрального регіону України вважають, що втечу з гауптвахти Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку засуджений військовослужбовець здійснив через неуважність військових правоохоронців.

Надзвичайна подія сталася наприкінці травня 2018 року, - повідомили 23 липня Резонансу у прес-службі військової прокуратури ЦРУ.

За офіційною інформацією, військовою прокуратурою Житомирського гарнізону під час процесуального керівництва розслідування за фактом втечі засудженого встановлено: він втік "під час проведення господарських робіт на території гауптвахти через відсутність контролю з боку посадових осіб гауптвахти Житомирського зонального відділу ВСП та неналежне виконання останніми своїх обов’язків".

Попри те, що через п‘ять годин утікач був затриманий співробітниками ВСП, за вказаним фактом військовою прокуратурою Житомирського гарнізону складено та направлено до суду адміністративні протоколи про вчинення трьома посадовими особами гауптвахти військових адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 172-15 КУпАП («Недбале ставлення до військової служби»).

20 червня 2018 Богунський районний суд м. Житомира погодився з позицією військової прокуратури та визнав винними військових посадових осіб: начальника групи охорони та його заступника, а також чатового патрульно-постової служби. Суд призначив помічнику групи охорони стягнення у виді утримання на гауптвахті строком на 7 діб, начальнику групи та чатовому патрульно-постової служби - штраф у розмірі 2400 гривень кожному, - передає Резонанс.