30 травень 2023, Вівторок, 07:08

Загрози вторгнення РФ в Україну наразі немає, але небезпека існує – Наєв

30 Квітня 2021г.

Командувач об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергії Наєв наразі не вбачає загрози вторгнення збройних сил РФ на територію України, але попереджає що небезпека такої загрози залишається.

Про це він сказав в інтерв’ю Арміяінформ, передає Резонанс 30 квітня з посиланням на Укрінформ.

«По всіх напрямках навколо державного кордону, по всій протяжності є небезпека і відповідна загроза. Але загроза має певну ступінь, є безпосередня загроза, є потенційна загроза. Тому, небезпека військовою мовою є навколо державного кордону завжди, але рівень загрози на даний час не несе за собою безпосередньо загрозу вторгнення на територію України», - сказав він.

Відповідаючи на запитання щодо можливості залучення союзників до захисту, Наєв зауважив, що у всіх планах, що є в наявності Командування об’єднаних сил ЗСУ України, передбачено застосування лише Збройних сил України та інших складових вітчизняних сил безпеки і оборони.

«Інших сил, у тому числі держав наших партнерів, там не передбачено. Ми завжди розраховуємо лише на власні сили», - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Наєв раніше заявив, що з 2015-16 років РФ тримала на суміжних з Україною територіях 28 батальйонно-тактичних груп, які разом з ЗС РФ в окупованому Криму і на Сході складали 88 тисяч 900 осіб. Станом на 16 квітня кількість батальйонно-тактичних груп склала 47. Загальна чисельність особового складу сягнула 103 тисячі 200 осіб.

За його словами, це була демонстрація військової присутності навколо держкордону. Мета єдина - показати готовність до військового вирішення ситуація, яка може виникнути за бажанням військово-політичного керівництва РФ.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram