06 листопад 2024, Середа, 16:14

Захист від домашнього насильства чи головна біль поліції?

26 Грудня 2018г.
Захист від домашнього насильства чи головна біль поліції?
Фото: ТСН

Warning: Undefined variable $slider in /usr/www/users/reson/wp-content/themes/resonance-new/single.php on line 97

Вирішив ознайомиться з тим, що викликало стільки жартів у зв'язку з внесенням змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

І якось навіть складно повірити що таке можливо.

ЗА ДОМАШНЕЕ НАСИЛИЕ БУДУТ ВЫГОНЯТЬ ИЗ КВАРТИР

Звернемось до першоджерела, що набере чинності с 11.01.2019.

Що найбільше привернуло увагу, по черзі:

Стаття 91-1. Обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство

...

1) заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;

Стаття 126-1. Домашнє насильство

Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

Стаття 151-2. Примушування до шлюбу

1. Примушування особи до вступу в шлюб або до продовження примусово укладеного шлюбу, або до вступу у співжиття без укладання шлюбу, або до продовження такого співжиття, або спонукання з цією метою особи до переміщення на територію іншої держави, ніж та, в якій вона проживає.

Стаття 152. Зґвалтування

1. Вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (зґвалтування).

Примітка: Згода вважається добровільною, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи, з урахуванням супутніх обставин.

Стаття 153. Сексуальне насильство

1. Вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи (сексуальне насильство).

 Таким чином:

1. Будь-яку особу можна позбавити користування майном що їй належить.

2. За не надання коштів, наприклад на новий телефон, чи відмови у купівлі нового автомобіля, що призводить до психічних страждань, можливо опинитись за ґратами на 2 роки.

3. При вступі в інтимні стосунки, як зі знайомою особою, так і з незнайомою особою потрібно отримати письмову згоду до кожного такого вступу в інтимні стосунки.

4. Не зовсім зрозуміло що мається на увазі під діями сексуального характеру. Наприклад, брехня по телебаченню керівника уряду, це сексуальне насилля чи ні. На мій погляд сексуальне. Таким чином будь-якого чиновника можливо також притягнути до відповідальності за те що, м`яко кажучи, робить вагітним мозок. Та і депутатів також.

Джерело

БОРОТЬБА З СЕКСУАЛЬНИМ НАСИЛЬСТВОМ

Ростислав Кравець
Ростислав Кравець Адвокат, голова профспілки - Українська незалежна фундація правників, ГО «Правова держава», Віце-президент Світового конгресу українських юристів і Всесвітнього юридичної альянсу, старший партнер Адвокатської компанії «Кравець і партнери»