» Захист Януковича вимагає допитати Гонтареву (документи)

25 вересень 2022, Неділя, 12:25

Захист Януковича вимагає допитати Гонтареву (документи)

22 Січня 2018г.
1010627027

У рамках справи про захист честі, гідності та ділової репутації проти Голови правління Ощадбанку Андрія Пишного за розповсюджену ним недостовірну інформацію щодо наявності на рахунках Ощадбанку  понад 1,15 млрд. доларів США Віктора Януковича необхідно допитати як свідків Голову НБУ Валерію Гонтареву та Макара Пасенюка.  Як повідомляє Резонанс, адвокат АО «AVER LEX» Віталій Сердюк, який представляє інтереси Віктора Януковича, подав відповідну заяву до Печерського районного суду м. Києва.

«Ще у листопаді 2017 року Ощадбанк спростував наявність на рахунках Віктора Януковича 1,15 млрд. доларів США, коли надав суду офіційну інформацію, що станом на 10 листопада 2016 року на його рахунках знаходилися кошти у сумі ‎31 047 676,73 грн. та 87 674,04 доларів США», - нагадав В. Сердюк.

Тоді ж, за його словами, службові особи Ощадбанку, намагаючись хоч якось «допомогти» своєму керівнику, здійснили службове підроблення та надали до Печерського суду чергову неправдиву інформацію про існування певного доручення від Президента України Віктора Януковича щодо розміщення в Ощадбанку коштів та цінних паперів.  

«На вимогу адвокатів негайно оприлюднити це доручення банк не відреагував жодним чином. Також без відповіді залишився й наш адвокатський запит до ГПУ, поданий ще 5 грудня 2017 року, яким ми вимагали надати копії доручення Віктора Януковича Ощадбанку та копії рішення суду, на підставі якого 28 квітня 2017 року проводилася спецконфіскація близько 1,2 млрд. доларів США, які нібито належали Віктору Януковичу», - зазначив адвокат.

Він додав, що у Єдиному реєстрі судових рішень текст відповідного рішення суду відсутній, але у тексті, розповсюдженому засобами масової інформації, немає жодного доказу або посилання на те, що Віктор Янукович має хоч якесь відношення до конфіскованих коштів. Але там фігурує фінансова компанія ICU (ТОВ «Інвестиційний капітал України»), власниками якої на момент переказу грошей та закупівлі облігацій внутрішньої державної позики були Валерія Гонтарева та Макар Пасенюк.

«Оскільки сам Голова Ощадбанку ухиляється від участі у суді і надання пояснень щодо наявності коштів Віктора Януковича в Ощадбанку, щодо його відношення до конфіскованих коштів та цінних паперів та щодо їх реальних власників, для встановлення істини та припинення будь-яких інсинуацій з цього приводу, ми вважаємо за необхідне допитати Валерію Гонтареву та Макара Пасенюка», - підкреслив Віталій Сердюк

ВІКТОР ЯНУКОВИЧ ХОЧЕ ОСОБИСТО ДОПИТАТИ У СУДІ ЯЦЕНЮКА, АВАКОВА ТА ПОРОШЕНКА