» Захоплення Кабміну: ексбоєць “Айдару” визнає, що порушив закон, та шкодує про свій вчинок

29 травень 2022, Неділя, 01:27

Захоплення Кабміну: ексбоєць “Айдару” визнає, що порушив закон, та шкодує про свій вчинок

8 Серпня 2021г.


КИЇВ. 6 серпня. Резонанс. Колишній боєць “Айдару” Володимир Прохнич, якого підозрюють у захопленні приміщення Кабінету міністрів України та погрозі підірвати гранату РГД, заявив, що шкодує з приводу вчиненого, визнає, що порушив закон та запевнив, що не хотів нікому завдати шкоди. Про це повідомив його адвокат, який під час перерви в судовому засіданні зачитав письмову відповідь Прохнича з допиту, передає Резонанс.

Цитата

“Я щиро шкодую з приводу вчиненого і визнаю, що вчинив неправильно та порушив закон. Прошу вибачення у тих, кого образив, або налякав своїми необдуманими, імпульсивними діями. Я не хотів нікого скривдити або завдати кому небудь шкоди”, — зачитав адвокат письмову відповідь Прохнича з допиту.

Наразі Печерський районний суд Києва заслуховує свідків, які позитивно відгукуються про Прохнича.

Доповнення

Печерський районний суд Києва розпочав засідання з розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу колишньому бійцю “Айдару” Володимиру Прохничу, якого підозрюють у захопленні приміщення Кабінету міністрів України та погрозі підірвати гранату РГД.

Прокуратура наполягає на застосуванні до Прохнича запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

4 серпня близько 10-ї години ранку до будівлі КМУ зайшов невідомий чоловік, який витягнув із кишені предмет, схожий на вибуховий пристрій, і погрожував його підірвати.

Пізніше стало відомо, що Кабінет міністрів України захопив колишній боєць “Айдару” Володимир Прохнич. Він був озброєний гранатою РГД, яка вибухає від удару.

Невдовзі чоловіка вдалось затримати завдяки його другу, волонтеру Василю, який провів з ним перемовини.

Після захоплення КМУ правоохоронці відкрили кримінальне провадження за чотирма статтями:про захоплення державних будівель, про погрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу, про захоплення заручників, про незаконне поводження зі зброєю.

Проте підозра була повідомлена Прохничу лише за трьома статтями: ст. 341 (захоплення державних будівель), ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю).