» Захоплення Кабміну: суд арештував ексбійця “Айдару” на 60 діб

14 серпень 2022, Неділя, 06:23

Захоплення Кабміну: суд арештував ексбійця “Айдару” на 60 діб

7 Серпня 2021г.


КИЇВ. 6 серпня. Резонанс. Печерський районний суд Києва відправив під варту колишнього бійця “Айдару” Володимира Прохнича, якого підозрюють у захопленні приміщення Кабінету міністрів України та погрозі підірвати гранату РГД, передає кореспондент Резонанс.

Цитата

“Клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою задовольнити. Застосувати відносно Прохнича запобіжний захід у вигляді тримання під варто”, — сказав суддя.

Суд визначив термін дії ухвали в межах строку досудового розслідування, але не довше ніж до 27 вересня 2021 року.

Додамо, що один зі свідків, воєнний психолог, яка служила з Прохничем, заявила під час засідання, що в нього пухлина мозку і, скоріш за все, вона розширюється. На її думку, це могло стати причиною агресивної поведінки.

Доповнення

Міністр у справах ветеранів заявляла, що готова взяти на поруки ексбійця “Айдару” Прохнича.

Прокуратура наполягала на застосуванні до Прохнича запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

4 серпня близько 10-ї години ранку до будівлі КМУ зайшов невідомий чоловік, який витягнув із кишені предмет, схожий на вибуховий пристрій, і погрожував його підірвати.

Пізніше стало відомо, що Кабінет міністрів України захопив колишній боєць “Айдару” Володимир Прохнич. Він був озброєний гранатою РГД, яка вибухає від удару.

Невдовзі чоловіка вдалось затримати завдяки його другу, волонтеру Василю, який провів з ним перемовини.

Після захоплення КМУ правоохоронці відкрили кримінальне провадження за чотирма статтями: про захоплення державних будівель, про погрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу, про захоплення заручників, про незаконне поводження зі зброєю.

Проте підозра була повідомлена Прохничу лише за трьома статтями: ст. 341 (захоплення державних будівель), ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю).