» Захоплення Кабміну: суд обирає запобіжний захід ексбійцю “Айдару”

27 травень 2022, П'ятниця, 00:10

Захоплення Кабміну: суд обирає запобіжний захід ексбійцю “Айдару”

6 Серпня 2021г.


КИЇВ. 6 серпня. Резонанс. Печерський районний суд Києва розпочав засідання з розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу колишньому бійцю “Айдару” Володимиру Прохничу, якого підозрюють у захопленні приміщення Кабінету міністрів України та погрозі підірвати гранату РГД, передає кореспондент Резонанс.

Так, суд після опівдня розпочав засідання щодо розгляду клопотання прокурора про застосування до Прохнича запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Контекст

4 серпня близько 10-ї години ранку до будівлі Кабміну зайшов невідомий чоловік, який витягнув із кишені предмет, схожий на вибуховий пристрій, і погрожував його підірвати.

Пізніше стало відомо, що Кабінет міністрів захопив колишній боєць “Айдару” Володимир Прохнич. Він був озброєний гранатою РГД, яка вибухає від удару.

Невдовзі чоловіка вдалось затримати завдяки його другу, волонтеру Василю, який провів з ним перемовини.

Після захоплення Кабміну правоохоронці відкрили кримінальне провадження за чотирма статтями:про захоплення державних будівель, про погрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу, про захоплення заручників, про незаконне поводження зі зброєю.

Проте підозра була повідомлена Прохничу лише за трьома статтями: ст. 341 (захоплення державних будівель), ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю).

Прокуратура напередодні заявила, що наполягає на застосуванні до Прохнича запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.