» Закінчився строк для домашнього арешту: прокуратура в одній зі справ проситиме інший запобіжний захід Медведчуку

01 квітень 2023, Субота, 23:41

Закінчився строк для домашнього арешту: прокуратура в одній зі справ проситиме інший запобіжний захід Медведчуку

2 Листопада 2021г.


КИЇВ. 2 листопада. Резонанс. Офіс Генпрокурора проситиме про обрання для народного депутата Віктора Медведчука особисте зобов'язання замість домашнього арешту під час судового засідання 2 листопада і надав роз’яснення з цього приводу, пише Резонанс.

Деталі

Наголошується, що прокурори Офісу Генпрокурора звернулися до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу Віктору Медведчуку, якого підохрюють у держзраді та замаху на розграбування національних цінностей народному депутатові України.

Проте граничний строк у 6 місяців перебування підозрюваного під цілодобовим домашнім арештом у цьому кримінальному провадженні закінчився, тому його подальше продовження є неможливим.

Цитата:

“Єдиний запобіжний захід, про який наразі може клопотати сторона обвинувачення - особисте зобов’язання з покладенням на підозрюваного обов’язків. 2 листопада Печерський районний суд міста Києва розгляне відповідне клопотання прокурорів”, - інформують у відомстві.

Серед обов’язків, які проситимуть покласти на Медведчука прокурори:

  • прибувати за кожною вимогою органу досудового розслідування, прокурора або суду;
  • не відлучатися із міста Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з підозрюваними, свідками відповідно до списку, визначеному слідчим або прокурором;
  • здати на зберігання до органу досудового розслідування свої паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають йому право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

Контекст

Як писав Резонанс, у травні народним депутатам Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку було повідомлено про підозру у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

8 жовтня Медведчуку повідомили нову підозру за державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації. Зі слів Генпрокурора Ірини Венедіктової, у справі йдеться, зокрема, про закупівлю вугілля з ТОТ у террористичних організацій “ДНР” та “ЛНР”.

Венедіктова повідомляла, що прокуратура клопотатиме про обрання для Медведчука арешту або застави в 1 мільярд.

12 жовтня Печерський районний суд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт.

Київський апеляційний суд переніс на 9 листопада розгляд апеляційних скарг на застосування цілодобового домашнього арешту до нардепа Медведчука.