» Шокін твердить, що замовник вбивств Гонгадзе та Шеремета – одна й та сама особа з України

29 листопад 2022, Вівторок, 06:48

Шокін твердить, що замовник вбивств Гонгадзе та Шеремета – одна й та сама особа з України

26 Березня 2020г.
0
10d40e340e8686d12cf01c2d2b28abed.i999x999x670

Ексгенпрокурор Віктор Шокін впевнений, що замовник вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе і білоруського журналіста Павла Шеремета – це одна особа. Про це Шокін заявив під час інтерв’ю у програмі «У гостях у Дмитра Гордона», передає Резонанс 26 березня із посиланням на Главком.

За словами Шокіна, якби він був впевнений на 100% у своїх припущеннях, то назвав би прізвище замовника вбивств і назвав би причину злочину, проте він припускає все це «лише на 99%».

«Нитки цих гучних вбивств можуть тягнутися до Росії лише на рівні виконавців, проте замовник наш – українець», - впевнений ексгенпрокурор.

Шокін стверджує, що про свої припущення він говорив відразу після вбивства Шеремета.

«Я тоді був за кордоном. Мені зателефонували з МВС і я розповів, щоправда без прізвищ, хто це може бути і щоб я зробив на місці прокурора. Я запропонував приєднати слідчих, що розслідують справу Гонгадзе, до справи про вбивство Шеремета, проте цього ніхто не зробив», - розповів ексгенпрокурор.

Шокін стверджує, що і через два роки після вбивства Шеремета він розповідав представникам МВС свою версію, проте знову ж не називаючи прізвищ.

Ексгенпрокурор підкреслив, що його версії у справі Гонгадзе і Шеремета, це лише його думка, і він, звичайно, може помилятися, проте впевнений у своїх припущеннях.

Шокін не сумнівається, що вбивства і Гонгадзе і Шеремета обов’язково розкриють, бо «всі факти лежать на поверхні».

ГОЛОМША ПРО СПРАВУ ГОНГАДЗЕ: ТОЙ, ХТО ОРГАНІЗУВАВ ЦЕ ВБИВСТВО, МОЖЕ ОПИНИТИСЯ ЗА ҐРАТАМИ

Що ж до відомства Авакова і чи воно наразі перебуває на правильному шляху щодо розкриття вбивства, то Шокін заявив, що не може відповісти на це питання, оскільки наразі не знайомий з матеріалами справ про гучні вбивства.

Нагадаємо, за інформацією Міністерства внутрішніх справ України, слідчі Нацполіції затримали підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета – це Яна Дугарь, Юлія Кузьменко та громадянина Андрія Антоненко. Їм інкримінують злочин, вчинений за статтею 115 Кримінального кодексу України.

- Головне слідче управління НПУ затримало підозрюваних у справі про вбивство Павла Шеремета. Та за санкцією Генпрокуратури, оголосили їм про підозру. Наразі тривають активні слідчі дії. Але ми вважаємо, що справа має велике суспільне значення, тому проводимо брифінг про хід розслідування. Ви дізнаєтесь про мотиви вбивства, його ймовірні версії та схожі злочини, які вивели слідство на можливих замовників. На розголошення цих даних є дозвіл слідства, як це передбачено статтею 222 КПК, - заявив 12 грудня під час брифінгу очільник МВС України Арсен Аваков.

КАС ЗАЛИШИВ ПІД ВАРТОЮ АНДРІЯ АНТОНЕНКО, ЯКОГО СЛІДСТВО ВВАЖАЄ ОРГАНІЗАТОРОМ УБИВСТВА ЖУРНАЛІСТА ПАВЛА ШЕРЕМЕТА