» Замовника і підрядників “реставрації” одеського будинку Руссова судитимуть

16 серпень 2022, Вівторок, 11:04

Замовника і підрядників “реставрації” одеського будинку Руссова судитимуть

30 Червня 2021г.


КИЇВ. 30 червня. Резонанс. В Одесі судитимуть замовника і трьох підрядників за руйнування будинку Руссова - однієї з архітектурних візитівок міста. Про це повідомили в пресслужбі прокуратури Одеської області, передає Резонанс.

Деталі 

У прокуратурі повідомляють, що власник частини приміщень будинку Руссова - об'єкта культурної спадщини, спільно з підрядниками провели будівельні роботи, які призвели до руйнування, пошкодження та зміни близько 50% від загального обсягу пам'ятки архітектури.

"Під час ремонтних робіт пошкоджено або змінено близько 30% композиційної системи та елементів фасадів, декоративних елементів оздоблення фасадів, зокрема, автентичні ковані перила балконів, ліпний декор, декоративні скульптури, колони, пілястри, дерев'яні старовинні заповнення віконних прорізів і вітрин з різьбленням, також пошкоджено або змінено близько 10% конструктивної схеми, форми, силуету і декору наметів, купола", - повідомляє прокуратура Одеської області.

Крім того, зруйновано 100% композиції й автентичних декоративних елементів внутрішнього простору приміщень загального користування житлової частини будівлі, зокрема ліпний декор і різьблення, а також вхідні приміщення з декоративною обробкою стін, стелі, ліпним декором, конструкцію і композицію парадних сходів з мармуровими сходами, сходовими майданчиками і металевими кованими перильними огорожами.

В акті, спрямованому до суду, вказано, що замовника і підрядників звинувачують в умисному знищенні, руйнуванні і пошкодженні об'єктів культурної спадщини чи їх частин (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 298 КК України).

Довідково

Прибутковий будинок Руссова - будівля кінця 19-го століття, знаходиться в центрі Одеси - примикає до Соборної площі і вулиці Дерибасівська. До кінця 90-их будівля прийшла в занепад. У 2004 році тут почалася реконструкція. Восени 2009 року в будівлі сталася низка пожеж (було зафіксовано принаймні три загоряння). В результаті в будівлі в значній мірі вигоріли внутрішні перегородки, несучі конструкції, покрівля, башточки, що вінчали будівлю, обрушилися. Є думка, що причиною події був підпал, сама пожежа була названа "актом вандалізму". У 2018 році почалися ремонтно-відновлювальні роботи. Розрахункова вартість робіт, обумовлена ​​тендерними умовами, склала 108 млн грн. Реставрацією будівлі протягом багатьох років займалися фірми відомого бізнесмена - Руслана Тарпана. На даний час будинок Руссова є об'єктом суперечки між мерією Одеси і приватною компанією.