» Заступниця Авакова пояснила, чому вдвічі зросла кількість звернень щодо домашнього насильства

26 октябрь 2020, Понедельник, 15:21

Заступниця Авакова пояснила, чому вдвічі зросла кількість звернень щодо домашнього насильства

1 октября 2020г.
0
Снимок экрана 2020-10-01 в 16.16.23

За перше півріччя 2020 року в Україні зарєєстровано понад 101 тис звернень щодо домашнього насильства. Це на 50 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. У МВС твердять, що ця цифра зросла вдвічі, насамперед, через активізацію роботи правоохоронців.

- Це не є свідченням того, що домашнього насильства в Україні стало більше. Це є свідченням того, що українці почали більше розуміти, що таке домашнє насильство, як його розпізнати, куди потрібно звертатися. І це результат просвітницької роботи, як державних структур, так і громадських організацій, - заявила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко у програмі "Право на право" державного телеканалу "ДІМ".

За її словами, пандемія коронавірусу, карантин та супутні їм жорсткі обмеження "оголили тему домашнього насильства". Відтак для МВС та Національної поліції України ця проблематика є однією з пріоритетних.

Павліченко відмітила, що чимало звернень щодо насильницьких дій у родинах надходять до поліцейських саме у вихідні, святкові, передсвяткові дні, а також у вечірній час.

Також вона розповіла, що МВС запустило чат-боти в месенджері Telegram і Viber для протидії домашньому насильству. Громадяни, які ними користуються, мають змогу отримати дані щодо усіх необхідних контактів служб допомоги на регіональному рівні: соціальних служб та територіальних підрозділів Нацполіції.

- Також є можливість сконтактувати з працівниками безоплатної правової допомоги, які в режимі онлайн нададуть вичерпну відповідь згідно до вимог чинного законодавства, - поінформувала Павличенко.

Заступниця Авакова підкреслила, що нині МВС "дуже активно працює над інформаційними кампаніями, щоб сформувати в суспільстві нульову терпимість і нульову толерантність до будь-яких проявів насильства, зокрема, до домашнього".

Як пише Резонанс 1 жовтня, Міністерством внутрішніх справ та Міністерством цифрової трансформації за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) створено освітній серіал. На запитання тестів «Онлайн-інструменти протидії домашньому насильству», а також серіалу для батьків «Безпека дітей в Інтернеті» відповіла перша леді Олена Зеленська під час його тестування.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram