Заступник головного архітектора Києва про "зрозумілі умови роботи, аби замовники будівництва відмовилися від посередників" - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

28 апрель 2020, Вторник, 16:12

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Заступник головного архітектора Києва про «зрозумілі умови роботи, аби замовники будівництва відмовилися від посередників»

7 февраля 2020г.
Юрій Тацій
Фото: Delo.ua

Між Департаментом містобудування та архітектури КМДА та замовниками будівництва не повинно бути посередників. Прибрати їх допоможе впровадження сучасних технологій та інформованість людей про типові помилки, які вони допускають в будівельній документації.

Про це заявив новопризначений заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій, - повідомили Резонансу 7 лютого 2020 року в Управлінні адмінпослуг департаменту містобудування КМДА.

«Замовників, які безпосередньо подають документи – одиниці. В основному ми маємо справу з посередниками. Моє завдання – створити настільки прості і зрозумілі умови роботи, аби самі замовники будівництва відмовилися від послуг посередників.

Щоб досягти цієї мети, необхідна діджиталізація, про яку так багато сьогодні говорять. Коли будь-який замовник, маючи ідентифікуючий ключ, подає документи через електронний кабінет, а держорган таким же чином надає зворотну відповідь.

Технічно існують всі можливості це зробити. У такому випадку необхідність в посередниках відпаде сама собою», – переконаний Юрій Тацій.

За його словами, сьогодні якість найнятих замовниками фахівців залишає бажати кращого. Результат – величезна кількість недостовірних даних в будівельних паспортах.

«Ще не так давно за результатами перевірок ДАБІ анулювалося до 20% будівельних паспортів. В основному через порушення тих чи інших норм, в тому числі – норм пожежної безпеки. Як правило, люди довіряють архітекторам, які роблять ескізні наміри забудови, а на практиці не завжди виконують роботу якісно. Замовник же, підписуючи ці наміри, бере на себе відповідальність за достовірність даних. При перевірці з боку органів держархбудконтролю виявляється, що не завжди ця інформація відповідає дійсності. Наше ж завдання, проаналізувавши подані замовником ескізні наміри, визначити, чи відповідають вони містобудівним нормам.

Функції перевірки достовірності даних у Департаменту немає. Тому зараз наше завдання – максимально повно інформувати людей про їхню відповідальність і наслідки надання недостовірних даних, щоб звести до мінімуму кількість таких порушень», – заявив Юрій Тацій.

САП ГОТУЄ АПЕЛЯЦІЮ НА РІШЕННЯ ВАКС У СПРАВІ ЕКСГОЛОВНОГО АРХІТЕКТОРА КИЄВА (ОНОВЛЕНО)