19 липень 2024, П'ятниця, 11:57

Заступник Луценка хоче піти за власним бажанням

25 Квітня 2019г.
Заступник Луценка хоче піти за власним бажанням
Фото: Reuters

Заступник Генерального прокурора України Євген Єнін попросив Юрія Луценка звільнити його з посади за власним бажанням. Відповідний документ він виклав на власній сторінці у соцмережі, - передає Резонанс. Пояснити "своє рішення щодо відставки" Єнін планує на імпровізованому брифінгу 25 квітня біля ГПУ.

Тим часом джерело LB.ua в Генпрокуратурі твердить, що "група прокурорів Костянтина Кулика тепер буде розформована".  Також видання нагадує, що наприкінці березня Єнін скасував підозри політикам, які проходять в розслідуванні кримінальної справи стосовно Сергія Курченка. Прокурор Кулик пізніше заявив, що скасування підозр Борису Ложкіну, Олексію Філатову, Валерії Гонтаревій і іншим була незаконною. За словами Кулика, зазначені дії дозволили фігурантам справи, зокрема, Філатову виїхати за межі України і впливати на свідків, тому Єнін "сприяє ОПГ Курченку".

У свою чергу журналіст Станіслав Речинський оприлюднив копію рапорту на ім‘я Генпрокурора від підлеглого Єніну заступника керівника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ Костянтина Кулика. У документі, який також датовано 24 квітня 2019 року, прокурор Кулик письмово доповідає Луценку про ще один випадок "незаконного втручання" керівництва Генпрокуратури у "проведення досудового розслідування щодо діяльності злочинної організації Януковича".

ПРОКУРОР ГПУ КУЛИК ПІДТВЕРДИВ ЗАЯВУ РЕЗОНАНСУ ВІД 2016 РОКУ ПРО ТИСК НА СЛІДСТВО. І НАЗВАВ ПРІЗВИЩА

Як повідомлялось, 22 квітня на сайті ГПУ були опубліковані повістки про виклик до слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ наступних осіб - О. Філатова, Б. Ложкіна, В. Гонтарєвої, К. Стеценко та інших.

Як пише Резонанс, Євген Єнін наказом Генпрокурора України від 07 червня 2016 року № 647-ц призначений заступником очільника відомства. До цього він був радником - посланником Посольства України в Італійській Республіці. Його кар‘єрі у МЗС передувало навчання у Національній академії СБУ.  З липня 2002 року по грудень 2005 року – він проходив військову службу на посадах офіцерського складу в оперативних підрозділах Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.

ЄВГЕН ЄНІН: ЯКЩО МІНЮСТ НЕ ВЖИВЕ ЗАХОДІВ, СИТУАЦІЯ В ОДЕСЬКОМУ СІЗО ВИДАВАТИМЕТЬСЯ КВІТОЧКАМИ