06 жовтень 2024, Неділя, 09:43

Заступник мера Труханова розповів, як насправді будувався “Глибоководний випуск”

30 Вересня 2022г.


КИЇВ. 30 вересня. Резонанс. Система відводу стічних вод “Глибоководний випуск”, яка мала би врятувати Одесу від екологічної катастрофи, з плином 10 років так і не запрацювала. Представники влади та правоохоронці пояснюють це корупційними схемами компанії INCOR GROUP (належить Руслану Тарпану), яка і займалася будівництвом “Глибоководного випуску”, передає Резонанс з посиланням на розслідування Громадської організації “Конституційно-правовий конгрес”.

Деталі

Як повідомив перший заступник міського голови Одеси Михайло Кучук, підрядник постійно збільшував витрати на проєкт, що фінансувався з бюджету України. По факту ж - замість нових матеріалів для будівництва “Глибоководного випуску” використовувалися старі, а ціни на труби та інші матеріали були значно завищеними.

Цитата

“Тарпан щоразу збільшував кошторис і щоразу вигравав торги спочатку на одну суму, а потім його фахівці збільшували його, вигадуючи, що кошторис має зрости в півтора рази.

Потім почалися кримінальні справи: виявилося, що труби, які він купував за кордоном, виявилися значно дешевшими. Тобто там кримінальна справа само собою і крім того, я б сказав, що там є шахрайство, бо як виявилося, він, до прикладу, запроцентовував нові насоси, а замість них ставив старі і просто фарбував їх”, - розповів Михайло Кучук.

За словами речниці Одеської обласної прокуратури Ірини Коваленко, до розкрадання коштів на "Глибоководному випуску" причетна ціла організована злочинна група на чолі з Тарпаном.
У період 2010-2012 рр. їй вдалося заволодіти 244 мільйонами гривень держкоштів.

“За даними слідства в 2010-2012 роках, члени організованої злочинної групи під керівництвом ексдепутата (Тарпана, - ред) , зловживаючи службовим становищем з використанням підроблених документів та ряду підконтрольних організатору юридичних осіб, завищили об’єми, вартість матеріалів та робіт при будівництві об'єкта “Глибоководний випуск”. Тим самим заволодівши понад 244 мільйонами гривень бюджетних коштів.

У подальшому членами злочинного угрупування з попередньої змовою з іншими особами, легалізовано понад 216 мільйонів гривень отриманих у результаті вищенаведених оборудок”, - заявила Коваденко.

Фігуранти кримінального провадження

Фігурантами кримінального провадження про розкрадання державних коштів під час будівництва "Глибоководного випуску", зокрема, є ексдиректор управління капітального будівництва Одеської ОДА Ігор Полуденко та депутат одеської облради Вадим Теплицький. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

Ще одна фігурантка провадження Валентина Дацюк за версією слідства була відповідальна за збільшення вартості робіт майже на 100 млн грн, три роки тому з неї зняли обвинувачення. Причина, щоправда була формальною — сплив терміну притягнення її до відповідальності.

Руслан Тарпан, який має процесуальний статус підозрюваного у цій справі вже заочно арештований. Однак, з 2017 року він переховується за межами України, а тому оголошений у розшук МВС та у міждержавний розшук також.

Що з “Глибоководним випуском”

“Глибоководний випуск” не запрацював й досі. І це завдає значної екологічної шкоди
одеському регіону.

Саме труби “Глибоководного випуску” мали б покращити екологію Чорного моря та вирішити проблему переповнення Хаджибейського лиману. А отже - зняти ризики прориву дамби на лимані і, як наслідок, підтоплення навколишніх територій. Експерти кажуть - у разі прориву Хаджибейської дамби на регіон очікує техногенна катастрофа, масштаби якої важко оцінити. А збитки будуть нараховувати мільярди гривень.