» Заступника міністра оборони України викрито у корупції

02 лютий 2023, Четвер, 14:26

Заступника міністра оборони України викрито у корупції

11 Жовтня 2017г.
САП

11 жовтня 2017 року детективи НАБ України під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, в результаті яких за підозрою у причетності до злочину затримано двох осіб, а саме заступника Міністра оборони України та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

За версією слідства, на початку 2016 року Комітет із конкурсних торгів МО України організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатом торгів 26 квітня 2016 року Комітет за 14 лотами затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні.

13 та 18 травня 2016 року між Міністерством та переможцем конкурсних торгів укладено 14 договорів про постачання для державних потреб палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на загальну суму понад 1 млрд. грн.

Однак, упродовж червня-серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до вищезгаданих договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник та постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими було безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни, внаслідок чого на користь постачальника безпідставно та незаконно перераховано бюджетних коштів на загальну суму понад 149,339 млн. грн.

Сторона обвинувачення вважає, що відповідно до встановлених під час досудового розслідування фактів, службові особи Міністерства оборони України за попередньою змовою з представниками комерційного підприємства вчинили злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Наразі детективами НАБ та прокурорами САП вирішується питання про повідомлення про підозру затриманим та обрання відповідних запобіжних заходів.

ЯК МІНІСТРА ПОЛТОРАКА ПЕРЕТВОРИЛИ НА СВЯЩЕННУ КОРОВУ

"У зв’язку із інформацією, оприлюдненою Національним антикорупційним бюро України, Міністерство оборони підтверджує, що стосовно одного із заступників Міністра оборони та керівника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів оборонного відомства проводяться слідчі дії", - йдеться в повідомленні на сайті оборонного відомства. За коментарями в МОУ радять звертатись до НАБУ.