» Засуджений за шахрайство іноземець допомагає Україні з бронетехнікою

29 березень 2023, Середа, 00:53

Засуджений за шахрайство іноземець допомагає Україні з бронетехнікою

28 Листопада 2016г.
18_main

Україна ризикує опинитися в епіцентрі міжнародного скандалу через залучення до переговорів про закупівлю бронетехніки сумнівного партнера – вихідця з Канади, якого близько двох років тому було засуджено в Об’єднаних Арабських Еміратах за шахрайство. Про це стало відомо завдяки інформації Єдиного реєстру судових рішень, - повідомляє "Главком".

Як випливає з судових матеріалів, 13 листопада в аеропорту «Бориспіль» прикордонники затримали громадянина Канади, ім’я якого у судових документах не зазначене. Через два дні бориспільська прокуратура попросила суд взяти його під арешт на 40 днів.

111Як пояснювали суду представники правоохоронного органа, канадець перебуває у міжнародному розшуку та підлягає екстрадиції до Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), де відбуватиме покарання за злочин. 2015 року його було заочно засуджено в Абу-Дабі (ОАЕ) до двох років позбавлення волі за шахрайство на загальну суму 9 млн доларів.

Однак суд відмовив правоохоронцям, оскільки представник НГУ дав свідчення на користь іноземця під час засідання Бориспільського міськрайонного суду Київської області, що розглядав питання про арешт. Нацгвардієць, який «відповідає за міжнародну співпрацю» в заявив, що супроводжує канадця в Україні під час зустрічей у Нацгвардії та в Міністерстві оборони, що стосуються питань здійснення поставок до України бронетехніки.

Як зазначає журналіст, "суддя, який розглядав питання щодо тимчасового арешту, знайшов низку недоліків у клопотанні прокуратури, які, на думку суду, не дають підстав для видачі іноземця. Понад те, суд мав сумніви й щодо особи канадця – чи справді це саме та людина, яку розшукують в ОАЕ... Водночас, про впевненість прокуратури у своїй правоті свідчить подання прокурорами апеляційної скарги на рішення першої інстанції".

ТОП-10 САМЫХ РАЗЫСКИВАЕМЫХ ИНТЕРПОЛОМ ГРАЖДАН УКРАИНЫ

Цього року Україна спрямувала 13,5 млрд гривень на ремонт, модернізацію і виготовлення нового озброєння. Більшість закупівель здійснюється у втаємниченому режимі.

Як повідомляв "Резонанс", у Одеській області викрито посадовців філії державного підприємства Міністерства оборони України «Військторгсервіс», які вимагали хабарі у підприємців на ринку «7 кілометр».