Головна Суспільство Затримання ексзаступника секретаря РНБО в Іспанії: деталі та обставини справи

Затримання ексзаступника секретаря РНБО в Іспанії: деталі та обставини справи

Правоохоронні органи Іспанії затримали колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. За інформацією Національного антикорупційного бюро, затримання відбулося 14 травня, однак імені підозрюваного не було оголошено. Проте всі ознаки вказують на Олега Гладковського.

Про це розповідає Резонанс

Обставини затримання та звинувачення

Національне антикорупційне бюро України уточнює, що Гладковський також займав посаду голови міжвідомчої комісії з питань оборонно-промислового комплексу та перебував у розшуку з червня 2024 року. В даний час вирішується питання про його екстрадицію до України.

«Затриманий спільно з ексзаступником міністра оборони та директором департаменту Міністерства оборони обвинувачується в організації закупівлі в межах державного оборонного замовлення вантажних автомобілів підвищеної прохідності за завищеними цінами, що призвело до понад 17 млн грн збитків державі», – нагадує НАБУ.

Розслідування та попередні дії

У 2022 році проєкт розслідувань Радіо Свобода «Схеми» виявив, що іспанська компанія Bilderberg Consulting Financiero, якою володіє син Гладковського, у квітні того ж року придбала земельну ділянку в елітному поселенні La Zagaleta на південному узбережжі Іспанії. Супутникові знімки підтверджують, що на цій території тривають роботи зі зведення вілли.

У квітні 2024 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про оголошення Олега Гладковського в розшук, а у жовтні 2019 року його вже затримували за підозрою у зловживанні владою та декларуванні недостовірної інформації. Гладковський вважав ці дії політично вмотивованими.

У травні 2020 року САП змінила підозру, збільшивши суму збитків з 10,62 мільйона гривень до 17,44 мільйона гривень, а в липні 2021 року справа була передана до суду. У 2021 році корпорація Гладковського «Богдан» заявила про намір звертатися до Європейського суду з прав людини, назвавши звинувачення проти нього «політичним переслідуванням».

Читайте також