Служба безпеки України проводить розслідування справи щодо постачання бракованих мінометних боєприпасів до Збройних сил України. Про це повідомили в відомстві.
Про це розповідає Резонанс
Згідно з наданою інформацією, правоохоронці затримали генерального директора оборонного заводу, що розташований у Дніпропетровській області, а також його першого заступника. Вони підозрюються в тому, що
«поставили до ЗСУ партію боєприпасів, що виявилися непридатними до бойового застосування»
. Серед затриманих також екскерівник одного з військових представництв Міністерства оборони та очільник групи контролю відповідного підрозділу.
Відомості про укладений договір
Слідство встановило, що на початку 2024 року керівництво заводу уклало угоду з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для Сухопутних військ ЗСУ. За документами, підприємство зобов’язувалося поставити військам великі партії 120-х мінометних пострілів.
Однак, як стало відомо, для серійного виробництва снарядів використовувалися неякісні матеріали та виконувалися роботи з дефектами. Це призвело до невдалого спрацювання капсул основного метального заряду та нестабільної роботи всього порохового заряду. Додаткові метальні заряди, що входили до складу боєприпасів, також не відповідали стандартам бойового застосування.
Проблема з якістю боєприпасів
Згідно з даними Офісу генпрокурора, згаданий завод мав надати боєприпаси на загальну суму понад 11 мільярдів гривень.
«Згідно висновків експертизи, під час виробництва снарядів використовувалася суміш порохів, один з яких не призначений до використання в зарядах до 120 мм мінометних пострілів, що призвело до нестабільної роботи усього порохового заряду»
, – зазначає прокуратура.
СБУ підкреслила, що керівництво заводу намагалося здешевити виробництво для отримання більшого прибутку, залучивши при цьому посадовців військового представництва, які мали контролювати якість оборонної продукції. За матеріалами справи, ці чиновники свідомо вносили неправдиві відомості до звітної документації.
В результаті, на фронт надійшло 120 тисяч непридатних до використання пострілів, що було підтверджено висновками експертів.
Правоохоронці вже повідомили чотирьом особам про підозру за статтею про перешкоджання законній діяльності ЗСУ. У разі винесення обвинувального вироку їм загрожує до 15 років позбавлення волі.
Нагадаємо, у березні Громадська антикорупційна рада (ГАР) при Міністерстві оборони звинуватила колишніх високопосадовців Агенції оборонних закупівель у службовій недбалості, що призвела до закупівлі бракованих боєприпасів у 2024 році.