13 квітень 2024, Субота, 21:34

Затримання президента “Мотор Січі” за підозрою у держзраді: СБУ розкрила деталі

23 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 23 жовтня. Резонанс. Служба безпеки підтвердила затримання президента компанії-виробника авіаційних двигунів "Мотор Січ" за підозрою у співпраці з росією. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на пресслужбу СБУ.

Цитата

"Співробітники Служби безпеки затримали президента АТ "Мотор Січ" та начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності цього підприємства. Їм оголосили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111-1 (колабораційна діяльність), ст. 111-2 (пособництво державі агресору)", – ідеться у повідомленні.

Як писав раніше Резонанс, за підозрою у державній зраді СБУ затримала екснардепа, президента “Мотор Січ” В'ячеслава Богуслаєва.

Деталі

Як зазначили в СБУ, затримання відбулося в межах кримінального провадження щодо незаконного постачання з боку "Мотор Січ" товарів військового призначення для російської штурмової авіації.

За даними слідства, до оборудки причетне керівництво заводу, розташованого на Запоріжжі. Посадовці діяли у змові з наближеними до кремля представниками російської корпорації "ростех", яка є одним із головних виробників озброєнь для армії рф.

"Зловмисники налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до країни-агресора", – ідеться у повідомленні.

Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу:

• Мі-8АМТШ-ВН "Сапсан";

• КА-52 "Алігатор";

• Мі-28Н "Нічний мисливець".

"Встановлено, що відповідні зразки армійської авіації загарбники масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну. Це підтверджено численними фактами знищення цих ворожих бойових вертольотів нашими захисниками", – повідомили в СБУ.

Для обходу встановлених обмежень на торгівлю з рф організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи і Східної Азії. Саме ці компанії відправляли "замовлення" українському виробнику нібито для потреб зарубіжної сторони, пише відомство.

Проте, за даними СБУ, після одержання військової продукції "посередники" переправляли її до росії. Також ворог використовував своїх іноземних спільників для ремонту та обслуговування власної авіатехніки з використанням українських запчастин.

Під час розслідування співробітники Служби безпеки встановили всіх організаторів оборудок, задокументували їх злочинні дії та проводять комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Богуслаєв перетворив "Мотор Січ" у персональний офшор і "намив" у ньому 4,5 млрд грн – дані АМКУ