» Затриманого НАБУ, СБУ та САП голову райсуду Луганської області звільнено з-під варти

22 сентябрь 2020, Вторник, 08:53

Затриманого НАБУ, СБУ та САП голову райсуду Луганської області звільнено з-під варти

18 августа 2017г.
0
_mg_7714-2

Голову Новопсковського районного суду Луганської області Р. Потапенка, затриманого 16 серпня детективами Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Управління Служби безпеки України в Луганській області під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, звільнили з-під варти. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на адвоката Андрія Федура.

"Сьогодні звільнено з буцегарні суддю, мого інститутського товариша, який був незаконно затриманий", - написав адвокат "Ageyev & Fedur attorneys at law" у соцмережі. І додав, що "суддя був кинутий до буцегарні, бо не угодив деяким силовикам з Луганського регіону".

За інформацією правника, слідчий суддя Соломенського районного суду м.Києва О. Букіна залишила без задоволення клопотання детектива НАБУ про тримання під вартою і ухвалила рішення про негайне звільнення з-під варти людини в залі суду.

Адвокат Федур наголосив, що "такому рішенню суду передувало рішення Вищої Ради Правосуддя, яка не знайшла правових підстав для згоди на тримання під вартою судді, а також вказала фактично на незаконне затримання судді".

Як інформує Резонанс, 18 серпня ВРП відмовила в задоволенні подання першого заступника Генерального прокурора Дмитра Сторожука про надання згоди на утримання судді під вартою. ВРП також ухвалила внести подання до Генеральної прокуратури України про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, які вчинили дії, що порушують гарантії незалежності суддів.

Нагадаємо, за інформацією НАБУ, "затриманий служитель Феміди та адвокат-посередник отримали неправомірну вигоду в розмірі 5000 дол. США за винесення виправдувального вироку у кримінальному провадження. Обом особам повідомлено про підозру: судді – у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди»), адвокату – за ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України".

У антикорупційному відомстві також повідомили, що "розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ розпочали в березні 2017 року за матеріалами, отриманими від Управління Служби безпеки України в Луганській області".