» У Києві прокурори активізували протидію зловживанням у банківській сфері

14 серпень 2022, Неділя, 06:53

У Києві прокурори активізували протидію зловживанням у банківській сфері

22 Квітня 2021г.
изображение_2021-04-22_193426

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру голові правління та головному бухгалтеру "Місто Банк" за фактом фальсифікації фінансових документів фінансової організації (ч. 2 ст. 28, ст. 220-2 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 22 квітня із посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

Згідно з матеріалами слідства, голова правління банку та головний бухгалтер цієї установи, діючи у передній змові, у період 2018-2020 років вносили у фінансову звітність завідомо недостовірні відомості щодо начебто належного банку майна та надавали її до Національного банку України.

Так, достеменно знаючи, що цілісний майновий комплекс виробництва по переробці сої, що розташований у Херсонській області, не належить фінансовій установі, підозрювані зазначали його наявність в активах банку з метою приховування його стійкої фінансової неспроможності, так як наслідок невизнання його неплатоспроможнім.

Наразі слідство у кримінальному провадженні триває.

На теперішній час вказану банківську установу визнано неплатоспроможною та введено тимчасову адміністрацію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Правопорушення викрито прокурорами спільно зі слідчими СУ ГУНП у місті Києві та Кібердепартаментом Служби безпеки України.

Тим часом, київська міська прокуратура завершила досудове розслідування розкрадання активів банку "Аркада", йдеться про привласнення 72 мільйонів гривень.  

"За процесуального керівництва Київської міської прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно ексголови правління АТ АКБ «АРКАДА» та 8 інших осіб за фактом привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва у сумі 72 млн гривень ( ч. 5 ст. 191 та ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України)", - повідомляє пресслужба.

Згідно матеріалів досудового розслідування, підозрюваний, обіймаючи посаду Голови правління АТ АКБ «АРКАДА», разом зі своїми спільниками розробив та реалізував схему привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика», управителем яких є АТ АКБ «АРКАДА».

Так, шляхом видачі кредиту та подальшого проведення операцій з використанням суб’єктів господарювання, які не пов’язані з АТ АКБ «АРКАДА» та підконтрольні безпосередньо підозрюваному, з фондів фінансування будівництва були виведені кошти у сумі 50 млн гривень.

За аналогічною схемою під виглядом кредитування товариства під заставу неіснуючого майна із активів банку виведено ще 22 млн гривень.

Своїми умисними протиправними діями учасники організованої групи за сприяння пособників заподіяли майнову шкоду АТ АКБ «АРКАДА» на загальну суму 72 млн гривень.

Досудове розслідування здійснювалося співробітниками СУ ГУНП у м. Києві при оперативному супроводженні Управління стратегічних розслідувань в місті Києві ДСР НП України.

Як написала у соцмережі Facebook речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець, "у межах слідства повідомлено про підозру 9 особам, у тому числі ексголові правління банку «АРКАДА»; чотирьом топ-менеджерам цієї фінансової установи; та ще чотирьом керівникам підконтрольних їм фірм."

Вказаним особам в порядку ст. 290 КПК України оголошено про завершення слідства та відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Вона також уточнила, що розробив та реалізував схему привласнення грошових коштів ексголова правління банку.

"Скандальні недобудови та тисячі ошуканих інвесторів – такі наслідки злочинних дій учасників цієї схеми", - резюмувала Максимець.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram