30 вересень 2023, Субота, 02:15

Завершено досудове розслідування у справі Ярослава Дубневича

22 Квітня 2020г.
76_tn

Прокурором САП та детективами НАБУ завершено досудове розслідування у справі стосовно народного депутата України 9 скликання, підозрюваного у заволодінні понад 93 млн гривень коштів ПАТ "Укрзалізниці", тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.

Про це повідомляє Резонанс 22 квітня із посиланням на САП  .

Слідством встановлено, що група службових осіб філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» із залученням підконтрольних підприємств-посередників, організувала проведення процедур відкритих торгів із закупівлі стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення.

Незважаючи на те, що ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» є єдиним виробником стрілочної продукції на території України, переможцями торгів стали дві компанії - посередниці. Цікавим виявився факт того, що бенефіціарним власником однієї з цих компаній виявився народний депутат.

Як стало відомо Резонансу, мова йдеться про народного депутата Ярослава Дубневича.

Крім того, слідством встановлено, що депутат особисто лобіював виділення грошових коштів з бюджету ПАТ «Укрзалізниця» на закупівлю товарів у саме цих підприємств.

Як наслідок реалізації такої злочинної схеми, відповідно до результатів експертиз, підприємство протягом 2015 - 2017 років переплатило за постачання товарів понад 93 млн гривень.

Протягом січня - лютого 2019 року було повідомлено про підозру 8 особам, а саме - голові правління – генеральному директору виробника стрілочної продукції; першому заступнику генерального директора виробника стрілочної продукції; директору фіктивної компанії-переможця торгів; директору компанії-посередника, трьом співробітникам та колишньому заступнику керівника Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця».

У травні 2019 року розслідування стосовно вищевказаних осіб завершили - на сьогодні триває ознайомлення підозрюваних та їх захисників з матеріалами справи.

У жовтні 2019 року Верховна Рада України підтримала подання заступника Генерального прокурора - керівника САП Назара Холодницького, погодженого Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) стосовно народного депутата України.

31 жовтня 2019 року народному депутату повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід.

На сьогодні матеріали провадження стосовно народного депутата та інших підозрюваних об'єднані в одне провадження.

21 квітня 2020 року нардепу, іншим 8 підозрюваним у справі та їх захисникам відкрито матеріали справи.

Після ознайомлення усіх фігурантів з матеріалами кримінального провадження, обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

ЯРОСЛАВУ ДУБНЕВИЧУ ВАКС ПРОДОВЖЕНО ОБОВ'ЯЗКИ ДО 29 КВІТНЯ