17 квітень 2024, Середа, 02:11

Завершено розслідування корупційних оборудок у НАК “Нафтогаз України” у 1,4 млрд грн

12 Вересня 2018г.
Фото: portal.lviv.ua
Фото: portal.lviv.ua

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визнали докази зібрані під час досудового розслідування у справі заволодіння природним газом НАК «Нафтогаз України» достатніми для завершення досудового розслідування. Про це Резонанс повідомляє із посиланням на САП.

10 вересня 2018 року прокурорами САП прийнято рішення про достатність зібраних доказів для завершення досудового розслідування і стороні захисту надано право ознайомитись з матеріалами у кримінальному провадженні за підозрою службових осіб ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» у заволодінні природним газом НАК «Нафтогаз України» в особливо великих розмірах.

В ході слідства встановлено, що низка осіб, в тому числі службові особи ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», упродовж 2013-2015 років організували схему заволодіння природнім газом, що належить НАК «Нафтогаз України» в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

За версією сторони обвинувачення ТЕЦ, що перебувають у власності вказаних підприємств, придбавши у НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ під виглядом використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов’язковою умовою його використання, присвоїли його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП«Енергоринок».

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» у обсязі 308 343,474 тис м3, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд.грн.

Прокурорами САП погоджено, а детективами вручено п’ятьом підозрюваним остаточні повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинена організованою групою в особливо великому розмірі) та ч. 2 ст. 366 КК України (внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей службовою особою, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування щодо причетності інших осіб до вчинення вказаних злочинів триває.

Як нагадує Резонанс, 16 січня 2018 року детективи НАБУ у взаємодії з Головним управлінням контррозвідувального забезпечення інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України, під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали у Львові чотирьох службових осіб ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» за підозрою у заволодінні понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Цього ж дня їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

У НАБУ вважають, що "внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України»".

Розслідування наведених фактів детективи Бюро розпочали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП та засобів масової інформації.

За даними ЗМІ, кінцевими бенефіціарами вказаних схем є народні депутати Богдан і Ярослав Дубневичі, а також члени їхньої родини.