18 квітень 2024, Четвер, 03:12

Завершено розслідування справи про напад патрульних на водія та катування його слідчими

16 Грудня 2020г.
Фото з відкритих джерел

Прокурорами Офісу Генпрокурора направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох працівників патрульної поліції та двох співробітників слідчого підрозділу одного з райвідділів поліції Головного управління Нацполіції в Одеській області. Патрульні обвинувачуються у перевищенні службових повноважень, поєднаному із застосуванням насильства (ч. 2 ст. 365 КК України), двоє слідчих – у катуванні (ч. 2 ст. 127 КК України).

Про це пише Резонанс 16 грудня із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, патрульні затримали громадянина за підозрою в керуванні транспортним засобом у стані сп’яніння. При цьому поліцейські застосували до нього фізичну силу, явно неспівмірну із тяжкістю адмінправопорушення та поведінкою водія. Затриманому нанесено тілесні ушкодження, що в результаті призвели до його інвалідності.

У подальшому слідчий та керівник слідчого підрозділу райвідділу поліції навмисно декілька годин перешкоджали транспортуванню потерпілого, який перебував у вкрай тяжкому стані і потребував негайного хірургічного втручання, з районної до обласної лікарні. Свої дії поліцейські аргументували тим, що їм необхідно відібрати зразки крові для з'ясування, чи був потерпілий у стані сп’яніння. При цьому лікарі повідомили правоохоронцям, що аналіз зроблено в присутності слідчого і алкоголю не виявлено.

Не дивлячись на це, правоохоронці спочатку не дозволяли лікарям вивезти постраждалого з реанімації, а потім не випускали автомобіль швидкої допомоги за межі районної лікарні. Потім, застосовуючи фізичну силу, вони витягли потерпілого з карети швидкої допомоги, нанесли йому кілька ударів, одягли кайданки і затягли назад у лікарню, вимагаючи від лікарів повторно взяти кров для аналізу.

Такі дії слідчих були кваліфіковані як катування через тривалість та вкрай тяжкий стан потерпілого, - зазначили в ОГП.

- Цілком очевидно, що одне лише покарання не є панацеєю від катувань, адже причин існування цього явища доволі багато. Разом з тим, усвідомлення правоохоронцями того факту, що такі дії з їх боку призведуть до серйозних проблем в їх особистому та професійному житті, значно сприяє пошуку альтернативних форм та методів роботи, - написав у Facebook керівник Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронців Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов.

Він також акцентував, що "покаранням за катування ми не сприяємо уникненню «справжніми злочинцями» відповідальності за вчинені ними злочини! Насправді ми прагнемо того, щоб наші правоохоронці навчилися документувати злочинну діяльність як справжні профі – тоді у правопорушників не буде жодного шансу уникнути покарання, жодна їх скарга на порушення своїх прав не буде мати підстав, а зібрані докази на підтвердження їх винуватості будуть визнаватися судами допустимими. Й навпаки, катування, порушення права на захист, незаконні затримання – це засоби, які не сприяють встановленню справедливості, навпаки - дають шанс правопорушникам уникнути відповідальності, а самих правоохоронців перетворюють на злочинців".

ЮРІЙ БЄЛОУСОВ: МАЄМО ЗАДАВАТИ СТАНДАРТИ РОЗСЛІДУВАННЯ СПРАВ ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ ПРАВООХОРОНЦЯМИ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram