» Завершено розслідування у справі Юрія Гримчака

07 грудень 2022, Середа, 09:01

Завершено розслідування у справі Юрія Гримчака

3 Квітня 2020г.
грымчак5

Прокурорами САП прийнято рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та його спільника, підозрюваних у шахрайстві та підбурюванні до надання неправомірної вигоди. Про це повідомляє Резонанс 3 квітня, посилаючись на прес-службу САП.

Слідством встановлено, що представник інтересів приватного товариства під час спілкування із заступником міністра з питань ТОТ розповів йому про погодження товариством дозвільних документів на здійснення будівельних робіт на земельних ділянках у Києві, які, відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», належать до пам’яток культурної спадщини.

У свою чергу заступник міністра запропонував за грошову винагороду у сумі 1 млн доларів США посприяти у забезпеченні погодження вказаної проектної документації. За словами посадовця ці гроші розподілялись між керівниками та службовими особами виконавчих органів влади, зокрема Міністерства культури України, Міністерства юстиції України, Українського державного інституту культурної спадщини, Київської міської державної адміністрації тощо.

Крім того, посадовець за 100 тис. дол. США винагороди «обіцяв» забезпечити прийняття необхідного судового рішення у цивільній справі про стягнення боргу з іншого приватного підприємства на користь товариства – а саме звернутися до заступника Генерального прокурора, яка мала вплинути на голову Касаційного цивільного суду і який у свою чергу міг вплинути на суддів цього суду.

У подальшому суму неправомірної вигоди зменшили до 80 тис. дол. США та заступник міністра отримав 50 тис. доларів США першого траншу, які розподілив між собою та спільником.

14 серпня 2019 року колишній посадовець отримав від представника товариства частину коштів із обумовленого 1 млн дол. США - у 450 тис. дол. США - за нібито вирішення земельного питання та другий транш – у 30 тис. дол. США - за владнання питання з судовою гілкою влади.

Заступника міністра з питань ТОТ та його «помічника», залученого до реалізації вказаної корупційної схеми, затримано одразу після отримання ними вказаних коштів.

Їм повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених за ч.4 ст.190, ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.3 ст.369; ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст.369 КК України.

Протягом 6 місяців до колишнього посадовця було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після чого запобіжний захід було змінено на цілодобовий домашній арешт.

На сьогодні детективами НАБУ відкрито підозрюваним та їх адвокатам матеріали справи для ознайомлення. Після чого обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

АПЕЛЯЦІЙНА ПАЛАТА ВАКС ЗАЛИШИЛА ГРИМЧАКУ ЦІЛОДОБОВИЙ ДОМАШНІЙ АРЕШТ