14 квітень 2024, Неділя, 05:42

Завершено слідство у справі Головіна

22 Липня 2020г.
Головін
Архів

Прокурорами САП та детективами НАБУ завершено досудове розслідування у справі за підозрою колишнього очільника ГУ НП в Одеській області, його заступника та двох керівників приватних товариств. Наразі матеріали справи відкриті підозрюваним та їх захисникам для ознайомлення. Після чого обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Про це пише Резонанс 22 липня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ БУМЕРАНГ

У САП нагадали обставини справи. Так, 11 листопада 2017 року невстановлена група осіб за попередньою змовою з працівниками правоохоронних органів ввезли на територію України, а саме в зону діяльності митного поста «Одеса-центральний» Одеської митниці ДФС, сім контейнерів з тютюновими виробами.

У подальшому працівниками Генеральної прокуратури України вказані тютюнові вироби були вилучені в ході обшуку з морського терміналу та поміщені на склад, що знаходився в м. Одесі для подальшого зберігання.

В серпні 2018 року кримінальне провадження було передано в органи Національної поліції Одеської області для подальшого розслідування.

Відповідно до встановлених слідством обставин, керівництвом ГУ НП в Одеській області надано вказівку про переміщення тютюнових виробів для подальшого зберігання на склади приватних структур, з керівниками яких колишній начальник ГУ НП та його заступник вступили в злочинну змову.

Для здійснення такого переміщення було створено формальну підставу – договір про зберігання речових доказів, підписаний заступником керівника ГУ НП в Одеській області, та у подальшому за вказівкою керівника ГУ НП тютюнові вироби були переміщені для зберігання на склади приватних структур, з керівниками яких підозрювані вступили в злочинну змову.

Фактично тютюнові вироби вивезені із складу, де зберігалися і були переміщені на інший склад, вказаний керівництвом ГУ НП, звідки вони через короткий проміжок часу зникли.

Як було встановлено у ході слідства, схема з «переможного» вилучення високоліквідних товарів правоохоронцями та подальша передача їх на зберігання є поширеною схемою ввезення нерозмитнених товарів на митну територію України, яка закінчується, як правило, «знищенням на підставі ухвали суду» відповідних товарів або їх «втратою».

Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Крім того, колишнім посадовцям Нацполіції додатково інкриміновано ст. 366-1 КК України, тобто внесення недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У рамках слідства встановлено, що колишній очільник ГУ Нацполіції в Одеській області не вказав у декларації за 2018 рік право користування квартирою у Києві загальною площею понад 100 кв.м., а також право власності дружини на цінні папери, вартість яких сягає близько 1 млн гривень.

Колишній заступник не зазначив у деклараціях за 2016-2018 роки нерухомість у Одесі, зокрема земельну ділянку із розташованими на ній садовими будинками загальною площею понад 400 кв. м. та квартиру площею понад 60 кв. м., які належать його колишній дружині, з якою підозрюваний пов’язаний спільним побутом. Крім того, він не вказав ще одну квартиру, яка належить йому на праві спільної сумісної власності.

Досудове розслідування у справі здійснювали детективи НАБУ за оперативного супроводження Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за процесуального керівництва прокурорів САП.

У СПРАВІ ГОЛОВІНА НОВЕ ЗАТРИМАННЯ І КУПА ПИТАНЬ

- НАБУ та САП твердять, що Головін та його заступник Гейко причетні до викрадення контейнерів з цигарками, що були затримані 2017 року. Вважаю, що в цій справі чимало розбіжностей і запитань. Насамперед, потрібно розібратися у всіх деталях - хто там є хто. Коли виявили цей злочин? Коли його зарєєстрували? Як і ким проводились оперативно-розшукові дії, формувались первинні матеріали і т. д. Чому ГПУ спустило цю справу до прокуратури Одеської області,  ії розслідування доручили поліції? Бо поки схоже, що доказова база побудована на словамх та чутках. Як кажуть в народі, сліпий побачив, глухий почув, німий розповів, - заявляв у коментарі Резонансу у липні 2019 року голова Комісії у боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Одеської обласної ради Руслан Табунщик.

За словами депутата, Головіну закидають те, що він дав команду своєму заступнику - начальнику слідчого управління Сергію Шайхету затримані речові докази розмістити на складі, але ж то був лізензований склад, із яким було укладено офіційний договір. До того ж товар знаходився у контейнерах, які належать перевізнику, і затримання контейнерів могли б потягнути на санкції від іноземної компанії - власників цього майна. Керівник слідчого відділу спрямував ці матеріали на розгляд слідчого, а той, розглянувши їх, виніс постанову про розміщення цих речових доказів (вилучених цигарок ) на складі.

І додав: "Якщо правоохоронці доведуть причетність Головіна та інших до інкримінованого злочину -  вони відповідатимуть за Законом. Якщо - ні, тоді вже шукатимуть когось із посадовців, які приймали рішення про це затримання. На мій погляд, дещо передчасне. Аби ті відповідали за перевищення влади".

ПОЛИЦИЯ – ЗЕРКАЛО НАРОДА: КАКОЙ НАРОД, ТАКИЕ И ПОЛИЦЕЙСКИЕ, — ДМИТРИЙ ГОЛОВИН

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.