09 червень 2023, П'ятниця, 04:03

Завтра КСУ повернеться до закону про люстрацію

13 Червня 2016г.

Завтра Конституційний суд України продовжить обговорення питання «про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) абзацу першого частини третьої статті 4 Закону України „Про очищення влади“». Про це йдеться на сайті КСУ.

Якщо Конституційний суд України скасує закон "Про очищення влади", то новим законом люстрацію вже неможливо буде повернути. Вваажає один із захисників люстрації Леонід Ємець.

На своїй сторінці у Facebook народний депутат написав: "Неможливо буде повернути люстрацію новим законом, якщо КС скасує закон "Про очищення влади". І це стосується не лише закону в цілому, а навіть  окремих його положень", - зазначив Ємець.

Як приклад про неможливість поверення до подібних питань на законодавчому рівні він навів останнє скандальне рішення КСУ про довічні доплати суддям.

"П.7. Конституційний суд України зауважує, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, не можуть бути прийняті в аналогічній редакції, оскільки рішення Конституційного суду України є "обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені (частина друга статті 150 Конституції України). Повторне запровадження правового регулювання, яке Конституційний суд України визнав неконституційним, дає підстави стверджувати про порушення конституційних приписів, згідно з якими закони та нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8 Основного Закону України)", - написав народний депутат.