28 березень 2024, Четвер, 13:31

ОАСК може відкрити шлях до звільнення Труби

5 Червня 2019г.
Труба суд 444

6 червня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва може ухвалити рішення, що відкриє шлях до звільнення директора Державного бюро розслідувань Романа Труби з посади. Мова йде про позов народного депутата Юрія Македона, в якому він просить суд визнати дії Комісії з проведення конкурсу на зайняття посад директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань щодо допуску Романа Труби до участі в конкурсі на посаду директора ДБР протиправними. Свій позов нардеп, що також претендував на посаду очільника Бюро, подав ще торік.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Кременчуцьку газету.

Видання нагадує, що у своєму позові депутат вказує, що Роман Труба від початку не брав участі в конкурсі на посаду директора ДБР. Він подавав заяву лише на одну-єдину посаду - заступника Директора ДБР. Втім, перед доленосним голосування Труба несподівано звернувся до Комісії із заявою, де просив розглядати його і як кандидата на посаду керівника Бюро. У задоволенні цієї заяви Комісія відмовила, втім, незрозумілим чином, прізвище Романа Труби, попри відмову, потрапило до списку претендентів на головну посаду у ДБР. А за кілька днів його оголосили переможцем.

Нардеп Македон вважає, що Комісія незаконно включила Романа Трубу до переліку осіб на посаду директора. Відтак просить скасувати це рішення.

Якщо 6 червня Окружний адміністративний суд таки скасує рішення Комісії, далі Юрій Македон домагатиметься скасування Указу Президента про призначення Романа Труби керівником Держбюро. Як зауважила журналістка газети, "очевидно, що після обрання нового Президента, справи у судах підуть швидше. Тож Роман Труба може втратити посаду вже найближчим часом. Що це означає? Згідно Закону України «Про Державне бюро розслідувань», буде оголошено новий конкурс, а до обрання нового керівника, функції Директора ДБР по два місяці почергово виконуватимуть спочатку перший заступник Ольга Варченко, а потім заступник Директора ДБР Олександр Буряк".

Також повідомляється, що в Шостому апеляційному адміністративному суді розглядається інший позов, що стосується Романа Труби. Юрій Македон позивається до Генеральної прокуратури України та Міністерства юстиції України щодо визнання протиправною бездіяльності цих органів у непроведенні належним чином люстраційної перевірки Романа Труби.

ОАСК ЗУПИНИВ РОЗГЛЯД ПОЗОВУ МАКЕДОНА ДО ДИРЕКТОРА ДБР ДО РОЗВ‘ЯЗАННЯ СПРАВИ ПРО ЛЮСТРАЦІЮ ТРУБИ (ОНОВЛЕНО)

Як повідомляв Резонанс, у березні 2019 року ОАСК зупинив провадження у справі за позовом нардепа Юрія Македона щодо призначення Романа Труби директором ДБР до вирішення іншої адміністративної справи та набрання законної сили рішення у ній, а саме, про наявність підстав для люстрації Романа Труби, яка наразі розглядається Шостим апеляційним адміністративним судом. У суді акцентували, що торік у листопаді ОАСК ухвалив рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належним чином перевірки, щодо поширення ч. 3 статті 1 Закону України «Про очищення влади» на Романа Трубу, а також у незверненні до Міністерства юстиції України щодо включення Романа Труби до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».

У листопаді Окружний адміністративний суд прийняв рішення про часткове задоволення позовних вимог і визнав протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належним чином перевірки, щодо поширення Закону України «Про очищення влади» на Романа Трубу.

У свою чергу Роман Труба наголосив, що розгляд справ у суді не повинен затягуватися, якщо зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини, які є предметом судового розгляду – про це прямо говорить законодавство України. "Восени минулого року судові засідання у цій справі відбувалися майже не щотижня. Потім був перерив у три місяці, а тепер суд зупинив розгляд цієї справи – доки інший суд не винесе рішення в іншій справі. На жаль, у цьому немає жодної логіки, навпаки, складається враження, що розгляд штучно затягується. Я зацікавлений в тому, щоб суд якнайшвидше виніс рішення, і ми розуміли, що робити далі: або буде поставлена крапка, або ми будемо його оскаржувати. У будь-якому випадку, безпідставне затягування розгляду справи говорить не на користь нашої судової системи. Після отримання повного тексту ухвали щодо зупинення провадження, ми подамо апеляційну скаргу", – цитує пре-служба відомства слова директора ДБР.

У свою чергу в ОАСК відповіли, що у 2018 році в середньому у провадженні одного судді Окружного адміністративного суду міста Києва знаходилось понад 1100 справ, а правосуддя мали право здійснювати 75% суддів. "Така ситуація стала причиною тривалого розгляду як цієї, так як і багатьох інших адміністративних справ, що перебувають у провадженні суду", - акцентувала прес-служба суду.

ДЕПУТАТ МАКЕДОН ПРОСИТЬ ОАСК СКАСУВАТИ ПРИЗНАЧЕННЯ ТРУБИ ДИРЕКТОРОМ ДБР

Як повідомляв Резонанс, уродженець Вінницької області нардеп від БПП Юрій Македон вважався одним із фаворитів конкурсу у керівники ДБР. 2009 року він за власним бажанням звільнився з органів СБУ, де очолював напрямок протидії корупції у правоохоронних органах та судах, потім отримав свідоцтво на заняття адвокатською діяльністю та розпочав активну громадсько-політичну діяльність.

16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала керівником Держбюро розслідувань Романа Трубу.

22 листопада Президент України Петро Порошенко призначив Романа Трубу на посаду директора Державного бюро розслідувань.

Свого часу Р. Труба працював прокурором Пустомитівського району. Після цього 2014 року в.о. Генпрокурора Олег Махніцький запросив його на роботу до Головного слідчого управління ГПУ.

ДИРЕКТОР ДБР ПОТРАПИВ У ЩЕ ОДИН СКАНДАЛ (ОНОВЛЕНО)