04 грудень 2023, Понеділок, 19:04

Заяви щодо “брудної бомби” можуть свідчити про підготовку росією ядерного терору – Енергоатом

25 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 25 жовтня. Резонанс. Заяви росії щодо створення "брудної ядерної бомби" можуть свідчити про підготовку з її боку акту ядерного тероризму. Про це в Telegram повідомила компанія "Енергоатом", передає Резонанс.

Цитата

"Заяви росії про створення "брудної ядерної бомби" можуть свідчити про підготовку нею акту ядерного тероризму", – ідеться у повідомленні.

Деталі

Як зазначили, впродовж останнього тижня російські окупанти проводять несанкціоновані будівельні роботи на території сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) на Запорізькій АЕС. Ці роботи рашисти ведуть власними силами у таємному режимі. Український персонал і представників МАГАТЕ на місце будівництва загарбники не допускають.

"На ССВЯП зберігається 174 контейнери, в кожному з яких міститься по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива. Руйнування цих контейнерів внаслідок підриву призведе до радіаційної аварії та радіаційного забруднення кількасот квадратних кілометрів прилеглої території", – інформує Енергоатом.

Повідомили, що таке будівництво на території атомної станції є незаконним втручанням з боку росії у проєкт ядерної установки ССВЯП Запорізької АЕС та грубим порушенням як умов ліцензії на експлуатацію станції, так і міжнародних вимог у сфері ядерної та радіаційної безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держдеп застеріг росію від застосування звичайної чи "брудної" ядерної бомби

Другою обставиною, яка вказує, що заяви рф можуть свідчити про підготовку акту ядерного тероризму є те, що вже дві доби представники російської влади та вся ворожа пропаганда заявляють про нібито підготовку Україною "брудної ядерної бомби", для якої, за твердженням рф, може бути використане відпрацьоване ядерне паливо та радіоактивні відходи, які зберігаються на майданчику ЗАЕС.

"Для ще більшого залякування світу росіяни оприлюднили фейкову карту потенційного забруднення радіацією з епіцентром саме на ЗАЕС. Енергоатом припускає, що такі дії окупантів можуть свідчити про підготовку ними терористичного акту з використанням ядерних матеріалів та радіоактивних відходів, які зберігаються на майданчику ЗАЕС", – ідеться у повідомленні.

Енергоатом закликав Міжнародне агентство з атомної енергії якнайшвидше надати оцінку провокаційним і загрозливим діям та заявам російської сторони.

"Країна-терорист – росія – має негайно припинити будь-які втручання в роботу Запорізької АЕС, а світова спільнота – докласти всіх зусиль для деокупації та демілітаризації ЗАЕС і передачі її під повний контроль законному оператору – Енергоатому!" – ідеться у повідомленні.

Нагадаємо

23 жовтня відбулися телефонні переговори міністра оборони рф сергія шойгу та міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса.

шойгу висловив Воллесу занепокоєння можливими провокаціями з боку України із застосуванням "брудної бомби".

США, Велика Британія та Франція відкинули попередження шойгу про "брудну бомбу".