» Збирав секретні оборонні дані: затримали посадовця Повітряних сил ЗСУ

28 січень 2023, Субота, 11:36

Збирав секретні оборонні дані: затримали посадовця Повітряних сил ЗСУ

24 Листопада 2021г.


КИЇВ. 24 листопада. Резонанс. У Вінницькій області викрили посадовця однієї з військових частин Повітряних сил ЗСУ, який приховано збирав секретні оборонні дані. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на дані СБУ.

Деталі

Як зазначають, посадовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Для цього він незаконно їх копіював та зберігав за місцем свого проживання.

Під час обшуків у нього вилучили незаконно одержані матеріали про системи захисту вітчизняних оборонних об’єктів, зокрема підрозділів бойової авіації.

Наразі перевіряють інформацію щодо причетності військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб.

Крім того, двоє близьких родичів зловмисника добровільно набули громадянство РФ. За даними слідства, до 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої АР Крим.

Водночас один із них приховав наявність російського громадянства під час вступу до одного із закладів вищої освіти Збройних сил України. За даними СБУ, його вже відрахували з військового вишу.

Відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 422 (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) Кримінального кодексу України.

Наразі встановлюють всі обставини незаконної діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збирав секретні дані про ракетні арсенали України: затримали командира військової частини