» Зеленський доручив уряду формально припинити товарообіг із Росією

27 травень 2022, П'ятниця, 07:41

Зеленський доручив уряду формально припинити товарообіг із Росією

6 Квітня 2022г.


Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів формально оформити припинення товарообігу з Росією, повідомляє Офіс президента 6 квітня.

«Президент дав уряду доручення формалізувати припинення товарообігу України з Росією. Фактично імпортні та експортні операції з державою-агресором повністю зупинилися з початком війни», – йдеться в повідомленні.

Нарада також стосувалася стану виконання державного бюджету. За даними прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у першому кварталі 2022 року бюджет був виконаний на 110%. Проте в другому кварталі, на тлі повномасштабного вторгнення Росії, прогнозується суттєве недовиконання державного бюджету.

Читайте також: Майже 180 підприємств змінили виробничі локації через війну – Мінекономіки

«Учасники наради обговорили можливі джерела наповнення державної скарбниці. Зокрема, це донорська допомога, спеціальні права запозичення від МВФ», – йдеться в повідомленні.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 5 квітня оголосила про п’ятий пакет санкцій Європейського союзу проти Росії та її поплічників. Він передбачає, зокрема, заборону доступу російським судам до портів Євросоюзу, заборону роботи російських і білоруських автотранспортних операторів, а також обмежує імпорт вугілля з Росії.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков назвав цей крок «майже повною торговельною ізоляцією Росії».