22 липень 2024, Понеділок, 02:20

Зеленський і Павел «скоординували позиції» під час зустрічі на полях саміту НАТО – ОП

11 Липня 2024г.


Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чехії Петром Павелом на полях саміту НАТО, повідомив Офіс президента у ніч на 11 липня.

«Лідери скоординували позиції перед засіданням Ради Україна – НАТО, зустрічами коаліції ППО та коаліції винищувачів», – йдеться у повідомленні.

За даними пресслужби Зеленського, також на зустрічі йшла мова про реалізацію чеської ініціативи з постачання артилерійських боєприпасів Україні та нові джерела її фінансування, реалізацію результатів першого Саміту миру та шлях України до вступу у Європейський союз.

На своїй сторінці у мережі Х лідер Чехії зазначив, що на саміті НАТО країни-члени «домовилися про надання подальшої допомоги Україні, щоб допомогти їй краще захистити себе від російської агресії».

«Я також вітаю той факт, що рекомендації щодо нового стратегічного підходу НАТО до Росії як до всеосяжної і довгострокової загрози будуть представлені до наступного саміту», – написав Павел.

9-11 липня у Вашингтоні проходить саміт НАТО. Питання стримування агресії Росії і підтримки України є одними із головних. США раніше пообіцяли, що на саміті НАТО у Вашингтоні Україна отримає так званий «міст» до членства в альянс.

Україна чітко дала зрозуміти, що її мета – стати членом НАТО. Київ і деякі його союзники в НАТО, особливо у Східній Європі, наполягають на запрошенні до членства, хоча й визнають, що Україна не може вступити до НАТО, перебуваючи в стані війни.