» Зеленський закликав уряд закрити заклади харчування, розваг і послуг, заборонити роботу метрополітенів та обмежити громадський транспорт

30 листопад 2022, Середа, 22:49

Зеленський закликав уряд закрити заклади харчування, розваг і послуг, заборонити роботу метрополітенів та обмежити громадський транспорт

16 Березня 2020г.
thumbnail-tw-20200113101326-8519

Президент Володимир Зеленський закликав Кабмін прийняти рішення про закриття закладів громадського харчування, обмеження внутрішніх пасажирських перевезень і роботи метро. Про це він сказав у своєму відеозверненні, передає Резонанс 16 березня.

Глава держави поінформував, що сьогодні ввечері відбудеться засідання уряду, і закликав Кабмін прийняти наступні рішення:

1. З 00:01 17 березня заборонити приймати відвідувачів закладам культури, ТРЦ, ресторанам, кафе, фітнес-центрам, іншим закладам харчування, розваг і послуг. Ресторани і кафе зможуть продовжити роботу з приготування їжі, доставку якої люди зможуть замовити додому.

2. Міністерству інфраструктури з 12:00 18 березня заборонити залізничні, авіа- та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення, заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення можуть здійснюватися в режимі до 10 осіб у маршрутних таксі та таксі, і до 20 осіб у тролейбусах, автобусах, вагонах трамваїв.

3. Мінфіну провести переговори з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними партнерами з приводу надання фінансової підтримки для подолання наслідків коронавірусу.

4. Найближчим часом очікуємо від Нацбанку України, Мінфіну, державних і комерційних банків програм кредитних канікул для малого і середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін. Крім того, громадяни, які отримують пенсію менше 5 000 грн, повинні отримати доплату в розмірі 1 000 грн.

5. В областях, де були підтверджені випадки коронавірусної хвороби, а саме Чернівецькій і Житомирській областях, ввести режим надзвичайної ситуації з 17 березня 2020 року.

6. Міністерству охорони здоров'я тимчасово заборонити планові заходи та планові операції, проводити тільки термінові і невідкладні заходи. Максимально підготувати і перепрофілювати медустанови для прийому і лікування інфікованих хворих у важких станах. Розробити механізм доставки ліків працівниками Укрпошти для літніх людей.

7. Заборонити масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами і церемоніями. Лідерів усіх церков я дуже прошу з розумінням поставитися до цієї ситуації, коли є загроза здоров'ю і життю людини.

8. Обмежити експорт продуктів за визначеним урядом переліком.

9. Міністерствам, главам ОДА, місцевого самоврядування, керівникам підприємств забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС, аптек, банків і страхових компаній. А також усіх підприємств критичної інфраструктури державної та комунальної форм власності та вантажного транспорту. Роботу в звичайному режимі повинні продовжувати всі без винятку органи держвлади, медустанови і правоохоронні органи.