» Зеленський наклав додаткові санкції на одеську компанію, яку, ймовірно, контролює депутат від ОПЗЖ

08 лютий 2023, Середа, 05:38

Зеленський наклав додаткові санкції на одеську компанію, яку, ймовірно, контролює депутат від ОПЗЖ

2 Листопада 2021г.


Президент України Володимир Зеленський на три роки обмежив економічну діяльність одеської компанії Fides Ship Management, на яку взимку 2021 року наклали американські санкції – за торгівлю із венесуельським режимом Ніколаса Мадуро. Згідно із розслідуванням Радіо Свобода, компанія пов’язана із депутатом Одеської обласної ради з фракції «Опозиційної платформи – За життя» Віктором Баранським. Сам він такий зв’язок заперечує.

Рішення про санкції Володимир Зеленський ухвалив 30 жовтня 2021 року указом №556/2021. Таким чином він увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 жовтня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

У списку підсанкційних осіб і компаній є дев’ять фізичних осіб, в тому числі засновник прокремлівського байкерського клубу «Нічні вовки» Олександр Залдостанов, і 41 юридична особа – українські і російські комерційні компанії, в тому числі ТОВ «Фідес Шип Менеджмент», яка зареєстрована в Одесі.

Одеській компанії, яку Державний департамент США вважає відповідальною за торгівлю із режимом Ніколаса Мадуро у Венесуелі, заборонили в тому числі торгові операції і будь які операції з її активами, в тому числі виведення капіталу за межі України; анулювали ліцензії і дозволи. Також її суднам не можна заходити до територіального моря України, її внутрішніх вод і портів.