» Зеленський очікує від Ради ухвалення євроінтеграційних законів «в пріоритетному порядку»

02 липень 2022, Субота, 07:53

Зеленський очікує від Ради ухвалення євроінтеграційних законів «в пріоритетному порядку»

24 Червня 2022г.


Президент України Володимир Зеленський очікує від Верховної Ради ухвалення «в пріоритетному порядку» євроінтеграційних законів. Про це він заявив у відеозверненні з нагоди отримання Україною статусу кандидата на вступ в ЄС.

«Попри війну ми продовжуємо втілювати законодавство, норми та правила ЄС у всіх сферах життя. Уряд розробить відповідну дорожню карту. Наступні кроки відомі – ми маємо рекомендації Єврокомісії. Від Верховної Ради очікуємо схвалення в пріоритетному порядку євроінтеграційних законів. Від усіх вас – високої громадянської свідомості, відданості нашим цінностям і усвідомлення того, що ніхто не збудує нам європейську Україну, окрім нас», – сказав він.

Читайте також: Зеленський: Україна позбулася звання «третя країна», ми – майбутній член ЄС

Зеленський наголосив, що українці змінюють «Україну для себе, а не для когось».

«Ми втілюємо реформи не через чиїсь вимоги, а через власні переконання. Україна прагне не приєднатися, а повернутися до європейської родини.. Демократія і народовладдя існували тут понад тисячу років тому», – сказав президент.

Читайте також: Європейська рада оприлюднила офіційні висновки щодо надання Україні статусу кандидата у члени ЄС

23 червня Європейська рада ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського союзу. Таке ж рішення лідери ЄС ухвалили і щодо Молдови. Європейську перспективу Грузії визнали, але статусу кандидата не надали, бо Тбілісі ще має виконати певні умови.