13 листопад 2024, Середа, 11:34

Зеленський передав голові місії ЄС в Україні заповнений опитувальник щодо вступу до блоку

18 Квітня 2022г.

Президент України Володимир Зеленський передав голові представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Про це Офіс президента повідомив 18 квітня.

«Президент Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання нашою державою статусу кандидата на членство в ЄС», – йдеться в повідомленні.

Президент вказав на те, що євроінтеграційний поступ України відбувається на тлі трагічних подій через російську агресію, але «народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу».

Читайте також: Україна планує отримати статус країни-кандидата в ЄС вже у червні – Єрмак

Він також подякував президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн, президенту Європейської ради Шарлю Мішелю, голові зовнішньополітичної служби Жозепу Боррелю та Маасікасу за швидке надання опитувальника, назвавши його «важливим сигналом».

«Ми віримо, що здобудемо підтримку й станемо кандидатом на вступ. Після цього розпочнеться наступний, фінальний етап. Дуже віримо, що ця процедура відбудеться в найближчі тижні і що вона буде позитивною для історії нашого народу, зважаючи на ціну, яку він заплатив на шляху до незалежності й демократії», – сказав голова держави.

Глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас назвав отримання анкети «ще одним кроком на шляху України до ЄС».

«Мав за честь отримати від Володимира Зеленського відповіді на опитувальник Європейської комісії, переданий Урсулою фон дер Ляйєн всього 10 днів тому. Надзвичайні часи вимагають надзвичайних кроків та надзвичайної швидкості», – заявив голова місії.

Напередодні заступник голови Офісу президента Ігор Жовква повідомив, що опитувальник із вступу до Європейського союзу заповнено повністю.

Минулого тижня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн передала президенту України Володимиру Зеленському опитувальник для вступу в Європейський союз. Це вона зробила під час візиту очільників Євросоюзу до Києва.

Президент України Володимир Зеленський і президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка під час спільної пресконференції передала українському президенту опитувальник зі вступу України до Євросоюзу. Київ, 8 квітня 2022 року

Вказаний опитувальник є основою для прийдешнього висновку Єврокомісії щодо заявки України на вступ до ЄС.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.