» Зеленський підписав закон про поширення прав НАБУ та ДБР

03 липень 2022, Неділя, 11:05

Зеленський підписав закон про поширення прав НАБУ та ДБР

16 Жовтня 2019г.
Фото: Андрій Богдан
Фото: Андрій Богдан

Президент Володимир Зеленський підписав закон, що дає Національному антикорупційному бюро України і Державному бюро розслідувань право на автономне прослуховання депутатів Верховної Ради та інших високопосадовців.

Відповідний законопроект №1009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства" 15 жовтня "повернутий із підписом від президента, говориться у повідомленні Верховної Ради.

Нагадаємо, 4 жовтня 330 депутатів ухвалили в цілому проект закону, що в тому числі дає право НАБУ і ДБР на незалежну прослушку.

Водночас, згідно з законом, для застосування негласних слідчих дій стосовно депутатів, як то обшук або огляд особистих речей, транспорту, житла, службового приміщення, порушення таємниці їхнього листування, телефонних розмов, необхідна санкція Верховної Ради.

Тобто депутати залишили чинною фактичну депутатську недоторканність, незважаючи на її скасування в Конституції. Також депутати залишили в чинній редакції "правки Лозового", які залишають в силі обмеження строків досудового розслідування.