» Зеленський поспілкується з президентом США в неділю

08 лютий 2023, Середа, 00:21

Зеленський поспілкується з президентом США в неділю

1 Січня 2022г.


Президент України Володимир Зеленський матиме розмову з президентом Сполучених Штатів Джо Байденом 2 січня. Про це він повідомив 31 грудня в своєму твітері.

Зеленський нагадав про принцип «нічого про Україну без України», за яким рішення щодо України на міжнародному рівні повинні узгоджуватися з Києвом.

«Запланували в неділю чергові перемовини з президентом США, щоб скоординувати наші кроки заради миру в Україні та безпеки у Європі», – написав президент.

В адміністрації Джо Байдена повідомили, що він планує «підтвердити підтримку Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України перед обличчям російської агресії».

Президент США Джо Байден 30 грудня спілкувався з російським колегою Володимиром Путіним. Як заявив журналістам високопосадовець адміністрації Байдена на умовах анонімності, він закликав Путіна знизити нагнітаючу напруженість і посилити дипломатичні зусилля довкола України на тлі нарощування російських військ біля кордону і вимог Кремля про всеосяжні «гарантії безпеки».

Офіційні особи США та Росії зустрінуться 9–10 січня у Женеві, щоб обговорити контроль над озброєннями та зростання напруженості навколо України у рамках двостороннього діалогу щодо стратегічної стабільності.

Читайте також: Переговори замість війни: що означає для України розмова Байдена і Путіна 30 грудня?

Потім, 12 січня, в Брюсселі відбудеться окреме засідання Ради Росія-НАТО, а днем пізніше – зустріч у Відні в рамках Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), до якої входять США, його європейські союзники, Україна та Росія.

Розмову Байдена і Путіна перед запланованою на січень зустріччю Росії зі США та НАТО з питань безпеки ініціювала Москва.