Президент України Володимир Зеленський прокоментував кримінальну справу, що стосується голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка. На брифінгу він наголосив: «Якщо є кримінальна справа, суд має ухвалити рішення, а підозрюваний – понести відповідальність». Ці слова пролунали у відповідь на запитання про те, чому Кириленко, отримавши підозру, зміг вийти під заставу і залишився на посаді, хоча у своїй передвиборчій програмі Зеленський обіцяв, що «підозрюваний у корупційному злочині не зможе вийти під заставу».
Про це розповідає Резонанс
Суть звинувачень проти Кириленка
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) підозрюють Кириленка в незаконному збагаченні на суму понад 70 мільйонів гривень та у поданні недостовірної інформації у деклараціях. Розслідування було ініційоване після публікації матеріалів, у яких йдеться про придбання його родичами майна, за яке не було достатніх офіційних доходів.
Зокрема, відзначається, що протягом 2020-2023 років, коли Кириленко обіймав посаду голови Донецької обласної адміністрації, його родина придбала ряд об’єктів нерухомості та автомобілів у Києві та інших містах, загальна вартість яких перевищує 70 мільйонів гривень.
Позиція Кириленка та судові рішення
У коментарі про ситуацію Кириленко стверджує, що його статки походять від стартового капіталу родини, який буцімто сформувався у 90-х роках, коли бабуся його дружини продала акції заводу «Стирол» у Горлівці. Проте журналісти не змогли знайти офіційні підтвердження цим твердженням.
Нещодавно Вищий антикорупційний суд відмовив у взятті Кириленка під варту, визначивши запобіжний захід у вигляді застави 30 мільйонів гривень. З’ясувалося, що цю суму за Кириленка внесла компанія, бенефіціаром якої є бізнесмен Едуард Мкртчан, що також бере участь у державних закупівлях, контроль за якими здійснює АМКУ. Кириленко заперечив, що просив Мкртчана внести заставу за нього, назвавши запитання журналістів «провокаційним».