» Зеленський пропонує поширити люстрацію і на Порошенка

02 лютий 2023, Четвер, 13:02

Зеленський пропонує поширити люстрацію і на Порошенка

11 Липня 2019г.
0
387fb7b-clipboard01

- Нас звинувачують, що ми хочемо відмінити люстрацію. Щоб усі зрозуміли, що ми НЕ збираємось відміняти люстрацію - ми пропонуємо її посилити. Нами напрацьовано законопроект про розширення норм Закону «Про очищення влади». Пропоную до переліку посад, які підпадають під люстрацію, додати: Президента України, всіх народних депутатів України, Голову Верховної Ради, членів уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і фонду державного майна, голів державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 по 19 травня 2019 років.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив у відеозверненні до громадян 11 липня 2019 року, - передає Резонанс.

За словами глави держави, "цей законопроект – тільки суспільна оцінка їх діяльності. Впевнений, що дії усіх зазначених осіб у майбутньому отримають і справедливу юридичну оцінку".

- Для чого потрібні народні депутати, які залишають недоторканість? Узаконюють незаконне збагачення? Просто - не ходять на роботу? Для чого міністри, які розказують що українці дуже багато їдять? Які будують дороги лише у власному Фейсбуці і народжують дітей в Америці? Які угробили здоров’я нації і розповідають про шкоду вишневих кісточОк? Для чого потрібні прокурори, які можуть посадити тільки власну печінку? Для чого міністр економіки часів Януковича, який називає громадян «ублюдками», вибиває з рук телефони і обіцяє «дати їм по пиці»?! Я щодня ламаю голову – що з ними зробити? Може обміняти їх усіх - на наших полонених? - Риторично запитав Зеленський.  - А може одягнути у браковані бронежилети, які вони закупили і відправити на передову?

На думку гаранта Конституції України, "найменше що можна зробити зараз – назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою".

ТИСЯЧІ ЛЮДЕЙ НЕЗАКОННО ПОЗБАВИЛИ ПРАВА НА ПРАЦЮ, — ПИЛИПЕНКО ПРО ЛЮСТРАЦІЮ