» Зеленський сказав, яке питання хоче винести першим на референдум

10 серпень 2022, Середа, 11:28

Зеленський сказав, яке питання хоче винести першим на референдум

5 Червня 2021г.


Президент України Володимир Зеленський сказав, що збирається винести на всеукраїнський референдум питання про статус олігархів. про це він заявив в опублікованому ввечері 4 червня відеозверненні.

«Для тих, хто спробує розгойдати, переконати, переламати або домовитися з депутатами парламенту щодо цього закону, у мене буде одне запитання. Це запитання щодо статусів олігархів, яке буде винесено на всеукраїнський референдум. Це питання буде першим. А для когось, можливо, останнім», – заявив Зеленський.

15 квітня президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт, завдяки якому хоче зменшити вплив українських олігархів на державні процеси. 3 червня текст документа був оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Згідно із ним, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає трьом із чотирьох ознак: бере участь у політичному житті, має значний вплив на засоби масової інформації, володіє активами в розмірі понад мільйон прожиткових мінімумів для працездатних осіб, є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта природних монополій або монополіста на загальнодержавному товарному ринку.